У Франції міністра юстиції звинувачують у помсті суддям та у зловживанні службовим становищем


Міністру юстиції Франції Еріку Дюпону-Моретті пред’явили звинувачення у кримінальній справі про зловживання службовим становищем. 

До призначення в липні 2020 року на пост глави Мін’юсту Ерік Дюпон-Моретті працював успішним адвокатом — виграв у судах близько 150 справ.

І за родом своєї діяльності неодноразово вступав у конфлікт із суддями, дозволяючи собі різкі висловлювання на їхню адресу в ЗМІ. Зокрема, ще адвокатом, він подав позов проти кількох суддів, звинувачуючи їх у неправомірних діях.

Очоливши Мін’юст, він відкликав позов, але потім ініціював адміністративне розслідування проти кількох суддів. На думку слідства, міністр діяв в умовах конфлікту інтересів.

Як повідомив адвокат міністра в ефірі телеканалу BFMTV, Е.Дюпон-Моретті пред’явили звинувачення за підсумками допиту, що тривав майже 6 годин. Виклик же до суду вручили під час обшуку у відомстві, який тривав 15 год.

Скаргу про конфлікт інтересів проти міністра подали кілька профспілок суддів, а також асоціація Anticor. Слідство підозрює, що Е.Дюпон-Моретті скористався своїм призначенням, щоб звести рахунки з неугодними йому служителями Феміди.

Попереднє розслідування розпочали у січні за статтею «незаконне використання службового становища в особистих цілях». Імовірно, міністра обурило, що свого часу судді санкціонували прослуховування його телефону в рамках справи проти експрезидента Ніколя Саркозі.

Зараз справу Е.Дюпона-Моретті розглядає Суд Французької Республіки, який займається виключно правопорушеннями міністрів та інших високопосадовців.

Джерело: zib.com.ua

Фото: Pexels