У форматі оpen space: Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів


Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів (ДБН В.2.2-26-2010 «Суди»). Відтак планується вивчити доцільність проектування у цих установах публічного простору (холів, вестибюлів, вхідної групи тощо) у форматі open space.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Сьогодні на формат відкритого простору без стін та перегородок, так званий open space, переходять більшість державних та інших адміністративних установ. І це правильно, адже так вони стають відкритішими і прозорішими у своїй діяльності для людей. Публічний простір судів теж може таким бути. Наразі ми плануємо вивчити міжнародний досвід, де і як це вже працює у світі, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Він також підкреслив необхідність впровадження в будівлях та приміщеннях судів обов’язкового безбар’єрного доступу для всіх груп маломобільного населення, у тому числі, людей з інвалідністю, а також створення належних умов для відвідувачів з маленькими дітьми – передбачення спеціальних дитячих кімнат або ігрових зон (так званих baby room).

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, у Мінрегіон розповіли про досягнення та плани щодо оновлення ДБН, зокрема, у 2017-му було переглянуто 13 ДБН, у 2018-му — 27. Це фактично 500 якісних змін, що стосуються забезпечення безпеки та комфорту на вулицях й дорогах, під час планування територій і забудов, в закладах освіти тощо. Дізнатись більше можна за посиланням.

Фото: Pexels