У Британії таки приспали альпаку Джеронімо, про помилування якої просили 140 тисяч людей
У Великій Британії приспали альпаку Джеронімо, у якої після перевезення з Нової Зеландії виявили туберкульоз великої рогатої худоби.
Це зробили попри те, що хазяйка та 140 тисяч людей підписали петицію, в якій вимагали помилувати тварину.
Про це повідомляє BBC.
Хазяйка Джеронімо, ветеринарна медсестра Хелен Макдональд, яка керує фермою з вирощування альпак у Глостерширі, привезла тварину з Нової Зеландії чотири роки тому. Після цього у неї двічі виявили туберкульоз великої рогатої худоби.
Жінка наполягала, що тести — неточні. За її словами, у Новій Зеландії тести Джеронімо чотири рази давали негативний результат.
Попри вимоги хазяйки та ще 140 тисяч людей помилувати тварину Високий суд у Великій Британії на початку серпня постановив приспати альпаку.
У Міністерство навколишнього середовища та сільських питань (Defra) мало за 30 днів виконати рішення суду.
Setting aside arguments about the necessity of #Geronimo‘s death, why did #DEFRA officials have to make his final moments on earth so agonising, stressful and traumatic? pic.twitter.com/c4fyCNNGHF
— Adrian Hilton (@Adrian_Hilton) August 31, 2021
Частина прихильників альпаки чатувала на фермі, щоб запобігти діям чиновників. Однак представники Defra у синіх комбінезонах, окулярах та масках у супроводі поліції зранку 31 серпня забрали Джеронімо з ферми.
Watch Geronimo’s final moments of freedom as he attempts to give police the run around before being taken away prior to termination. pic.twitter.com/M2LIoDKv2E
— GB News (@GBNEWS) August 31, 2021
Речник міністерства підтвердив, що тварину вже приспали.
Одна жінка стріляла у поліцейських із водяного пістолета. Її ненадовго затримували.
Хелен написала у Facebook, що відчуває себе зрадженою, і скаржилася, що уряд не дослухався до її прохань. Водночас в уряді висловили співчуття жінці.
«Коли хтось втрачає тварину через туберкульоз, очевидно, це дуже неприємно, і фермери стикаються з такими ситуаціями», — заявили у пресслужбі.
Джерело: BBC, hromadske.ua
Фото: BBC