У Британії полісмени знайшли наркодилера за фото сиру та частини руки у месенджері


Поліція графства Мерсісайд, що у Великій Британії, змогла затримати наркодилера після того, як знайшла фото, на якому видно лише частину його руки й шматок сиру.

Про це йдеться на сайті поліції Мерсісайду.

Зловмисника впізнали після того, як він поділився фотографією сиру в сервісі зашифрованих повідомлень EncroChat. На цій світлині поліція змогла ідентифікувати відбитки пальців. Правоохоронці з’ясували, що злочинцем є 39-річний житель Ліверпуля Карл Стюарт. 

21 травня Стюарта засудили до 13 років і шести місяців ув’язнення. Він визнав себе винним у поширенні кокаїну, героїну, та інших наркотиків. Стюарт використовував EncroChat для поширення великої кількості наркотиків під онлайн-псевдонімом Toffeeforce.

Поліцейські розповіли, що в усьому світі є близько 60 тисяч користувачів EncroChat, з яких близько 10 тисяч — у Великій Британії. Всі вони займаються координацією поширення наркотиків і зброї, відмиванням грошей та іншою злочинністю.

Як пише The Guardian, Стюарт є не першим злочинцем у Великій Британії, якого ідентифікували за фото його рук. У 2010 році поліцейські спіймали чоловіка після того, як знайшли в його смартфоні фотографію, на якій він тримав вкрадений годинник.

Співробітники судово-медичної експертизи поліпшили зображення, що дозволило ідентифікувати зловмисника за особливостями шкіри на його руках. У 2018 році теж сталася така ситуація — тоді наркодилер відправив потенційним клієнтам зображення чоловіка, який тримає таблетки наркотиків на долоні. 

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels