У Бельгії суд зобов’язав уряд країни скасувати карантин, інакше — штраф


Суд у Брюсселі зобов’язав уряд Бельгії впродовж 30 днів скасувати всі карантинні обмеження у зв’язку з пандемією коронавірусу. Суд постановив, що обмеження ввели без достатнього обґрунтування.

Про це повідомляє The Brussels Times.

Організація «Ліга прав людини» декілька тижнів тому оскаржила бельгійський карантин, який запроваджували розпорядженням уряду без ухвалення парламентом.

В уряду є 30 днів, щоб скасувати карантин. У разі відмови за кожен день зволікань доведеться сплатити штраф у 5 тисяч євро, проте загалом штраф не може перевищувати 200 тисяч євро, передає Le Soir.

Нинішні карантинні обмеження базуються на Кодексі цивільної безпеки від 2007 року, який дозволяє державі діяти швидко у «виняткових обставинах». Натомість суд вважає, що, відповідно до кодексу, уряд не може запроваджувати карантин, зокрема забороняти роботу закладів громадського харчування, проведення різних масових заходів, зупиняти роботу закладів освіти.

У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що карантинні обмеження продовжать діяти, а уряд готується оскаржувати рішення суду, передає De Standaard.

Міністерка внутрішніх справ Аннеліс Верлінден заявила, що раніше суди Бельгії вже постановляли, що для введення карантину є законні підстави. Також вона закликала населення не ігнорувати карантин.

Також зазначається, що нижня палата парламенту Бельгії має розглянути законопроєкт про карантин під час пандемії. Однак невідомо, як швидко ухвалять цей документ обидві палати парламенту.

Джерело: standaard.be, hromadske.ua

Фото: Pexels