ТОП найдивніших законопроектів від українських нардепів
Протягом восьмого скликання народні депутати Верховної Ради України зареєстрували понад 12 тисяч законопроектів. Проте народні обранці пишуть законів більше, ніж можуть розглянути. А реєстрація законопроектів – далеко не завжди супроводжується бажанням поліпшити життя українців.
Експерти підрахували: аби подужати цю купу документів, парламент має розглядати по 40 законопроектів кожного засідання. При цьому, багато законодавчих ініціатив наших нардепів не лише зайві та непотрібні, а й просто смішні та абсурдні. До прикладу:
• Читати “Отче наш” на пленарних засіданнях.
Так-так, проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо читання молитви “Отче наш” відразу після відкриття пленарних засідань) був зареєстрований рівно рік тому – 13.07.2017 під номером 6722.
Як зазначали депутати:
Читання молитви «Отче наш» відразу після відкриття пленарного засідання сприятиме духовній консолідації народних депутатів України і налаштовуватиме їх на відповідальну і продуктивну роботу з урахуванням основних християнських цінностей.
На думку авторів, прийняття законопроекту сприятиме поверненню до християнських цінностей, підвищенню духовності в стінах Українського Парламенту, а також підвищенню продуктивності роботи Верховної Ради України та зниженню політичної напруги і зменшенню протистоянь.
Доречі, 11.07.2018 вручено подання Комітету про відхилення.
• Обстежувати стан психічного здоров’я кандидатів у депутати
Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (щодо обов’язкової перевірки стану здоров’я кандидатів в народні депутати України) №2118а від 18.06.2015.
Як сказано в пояснювальній записці:
В даний час деякі народні депутати України не дотримуються норм моралі та вчиняють дії, якими фактично порушують присягу народного депутата України, ганьблять не лише себе, а й державу в цілому. Лише людина з психічними розладами може навмисно ганьбити свою державу та її громадян.
Тож проектом пропонувалось запровадити обов’язкове медичне обстеження щодо стану психічного здоров’я кандидатів в народні депутати України.
• Замінити гривню на рубль
Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні №2491а від 10.08.2015.
Тут народні обранці, в обґрунтування необхідності прийняття відповідного закону, навели наступні аргументи:
З часу введення грошової одиниці в Україні – гривні, без історичного обґрунтування її меншу частину було названо словом копійка. А з усіх історичних джерел вбачається, що копійка є частиною саме рубля, а не гривні.
Отже з часів Русі (України) на нашій території грошовими одиницями були гривня та її менша частина рубль.
Тому законопроект розроблено з метою приведення найменування меншої частки грошової одиниці в Україні до історично обґрунтованої назви.
Основне завдання – це усунення недоліків, які існують в Законах України «Про Національний банк України», «Про цінні папери та фондовий ринок» та «Про пенсійне забезпечення» до яких вносяться відповідні зміни.
Але на цьому нардепи не зупиняються. Ось ще декілька спроб “змінити життя українців на краще”:
СПРОБА № 1: МОВНА
На початку 2017 року народні депутати вирішили налагодити мовну політику в державі та подали до Верховної Ради три відповідні законопроекти. І викликали шквал критики.Так в одному із проектів задля транслітерації українських прізвищ латиною громадян України поділили на етнічних та неетнічних українців. В іншому – запропонували заборонити вживати суржик усюди, окрім неофіційних розмов, а також запровадити мовних інспекторів, які б слідкували, як спілкуються чиновники.
СПРОБА № 2: ПОРОДИСТА
Законопроектом 7220 депутати пропонували ввести облік домашніх тварин та посилити штрафи за неправильне поводження з ними. Але в документі є й інші норми. Наприклад, домашнім улюбленцям без породи планували заборонити розмножуватися. Підібрав пса-безхатченка – стерилізуй. Не хочеш стерилізувати? Плати штраф від 3 до 20 тисяч гривень і стерилізуй.
СПРОБА № 3: З АПЕТИТОМ
Депутатська пропозиція, що навіть не стала законопроектом, – не пускати журналістів до їдальні Верховної Ради. Озвучив її на засіданні регламентного комітету Дмитро Лубінець. На засіданнях комітету скаржаться: журналістів у парламентській їдальні стало забагато, і вони не дають народним обранцям спокійно поїсти.
СПРОБА № 4: АНТИКОРУПЦІЙНА
Оригінальний спосіб боротьби із корупцією пропонували у законопроекті 6225. Документ мав стимулювати українців доносити на корупціонерів за гонорар.
Звісно, це далеко не всі спроби народних обранців за допомогою певних законів покращити життя українців. Та навіть цього вдосталь, щоб зрозуміти всю глибину ситуації в українському парламентаризмі.