ТОП-5 для чого вам потрібен юрист?

У яких випадках краще звернутися до юриста?

Майже кожного дня люди стикаються з юридичними операціями, іноді навіть не розуміючи цього. Зайшли до супермаркету і купили шоколадку? Ось вам вже юридична операція – ви уклали з супермаркетом договір купівлі-продажу. Проте у цьому випадку ви чудово можете впоратися самі, а у яких випадках вам краще звернутися до юриста?

  • Купівля нерухомості

Чи варто говорити про те, скільки українців щорічно страждає від шахраїв, втрачаючи своє майно та гроші? Завдяки безпринципним людям і «чорним» нотаріусам можна в одну мить позбутися коштів, котрі відкладав на квартиру багато років, чи ще гірше – взяв на неї кредит у банку.  Але ж варто було всього на всього попередньо перевірити через юриста самого продавця, квартиру чи будинок та перевірити законність даної угоди.

  • Підписання договорів

Здавалося б, ці договори просять підписати абсолютно усюди, будь то турфірма, банк, роботодавець чи тітка Роза у котрої ви орендуєте житло. Звісно вчитуватися в десять сторінок написаних не на зовсім зрозумілій юридичній мові – ніхто не хоче та і не береться. Тому просто залиште це для людини, яка розкладе по поличках ваші права, обов’язки та ризики в цьому договорі. Перед тим як поставити підпис, попросіть деякий час на ознайомлення і узгодження договору з вашим юристом. Ви здивуєтесь, скільки небажаних наслідків ви можете уникнути.

  • Звернення до суду

Звісно, наважившись на звернення до суду, більшість людей звертаються за допомогою до спеціаліста. Проте є сміливці, котрі прочитали на форумі «все ж зрозуміло і просто: пишеш заяву як вони не праві і як правий ти, і аргументуєш це все посиланнями на Конституцію України». Ось так точно робити не варто, оскільки результату від такого судового звернення буде нуль. Та ще й на судовий збір дарма витратитеся.

  • Реєстрація та ведення бізнесу

Вирішивши почати свою справу, проконсультуйтеся з юристом, як краще  зареєструватися (ФОП, ТОВ, ТДВ чи інше). Яка система оподаткування підійде саме у вашому випадку? Як наймати працівників? Які договори підготувати для того, щоб уберегти себе від недобросовісних клієнтів? Як барти участь у тендерах та які санкції можуть до вас застосувати, якщо ви чомусь ведете незареєстровану діяльність? Усі ці питання дуже важливі, тому без юриста — ніяк.

  • Знання своїх прав

Мама дітей, котрим батько не платить аліменти; споживач, котрому продали прострочену продукцію;  бабуся, котрій пенсійний фонд недорахував десять років стажу і тепер її пенсія на 20% нижче ніж повинна бути. Багато хто стикається з подібними ситуаціями і навіть не підозрює, що його права порушили і можна виправити ситуацію. Не можливо особі без юридичної освіти чи практики знати усі свої права, тому в контактах вашого мобільного обов’язково повинен бути номер юриста, котрий підкаже як правильно реагувати на ситуацію, у якій ваші права порушили.

__________

Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».