Тепер водії мають право пред’явити страховий поліс з екрана гаджета


Уряд ухвалив зміни до пункту 2.1. Правил дорожнього руху (постановою № 258), якими дозволяється водіям пред’явити страховий поліс з екрана гаджета.

Про це повідомив на своїй сторінці Facebook Перший заступник начальника Патрульної поліції  України —Олексій Білошицький.

Зміни до Правил дорожнього руху заключаються у викладенні підпункту ґ) в новій редакції, а саме: “чинний страховий поліс (страховий сертифікат “Зелена картка”) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Електронний поліс нарешті став повноцінним.

Можливість оформлення страхового поліса в електронній формі була створена вже більше року тому. Проте, під час внесення змін до законодавства, не врахували всіх аспектів і момент саме перевірки/пред’явлення полісу залишився старим. Створилась така правова ситуація, що з одного боку можна було придбати електронний поліс, а пред’являти треба було все одно паперовий…

Завдяки спільним зусиллям та проробленій роботі МВС та Національної поліції, зокрема Департаменту патрульної поліції, та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 27 березня 2019 року Уряд ухвалив зміни до пункту 2.1. Правил дорожнього руху (постановою № 258).

Тобто водій матиме змогу пред’явити страховий поліс на телефоні, планшеті чи іншому пристрої. Але поліцейський при цьому перевірятиме його дійсність за допомогою спеціального логістичного пристрою, – написав Олексій Білошицький.

Фото: 9000rpm.ru