Система автофіксації порушень ПДР: подробиці


З 1 червня МВС запустить систему автоматичної фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху. Як вона працює?

Про систему

Система на початковому етапі буде фіксувати лише такий вид порушень ПДР, як перевищення швидкості.

Фіксувати будуть комплекси автоматичної фіксації – технічні засоби (прилади контролю), що дають змогу в автоматичному режимі здійснювати виявлення та фотозйомку або відеозапис подій, що містять ознаки адміністративних правопорушень.

Встановлення цих засобів буде здійснюватись на аварійно-небезпечних місцях (ділянках) та місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод. На автомобільних дорогах загального користування державного та місцевого значення вулиць і доріг у містах та інших населених пунктах за погодженням із відповідним уповноваженим підрозділом Національної поліції.

На початок запуску системи буде встановлено 50 приладів контролю, із них:

  • 20 – у місті Києві
  • 30 – на дорогах державного значення Київської області

Щодо швидкості

Відповідно до вимог ПДР у населених пунктах дозволена швидкість руху не більше 50 км/год. На автомобільних дорогах за межами населених пунктів дозволена швидкість – не більше 90 км/год, на автомобільних дорогах з розділювальною смугою – не більше 110 км/год, на автомагістралях – не більше 130 км/год.

Порушенням швидкісного режиму буде рахуватись – 50+20+3 км/год = 73 км/год (де 3 км/год – це спеціально закладена похибка в роботі приладу). 

А відповідно до рішення КМДА з 1 квітня до 1 листопада на відповідних автодорогах міста Києва (наприклад Проспект Бажана в сторону міста Бориспіль) – буде дозволено рухатись по окремим смугам зі швидкістю 80 км/год. Тобто перевищенням швидкості буде рахуватись 80+20+3 км/год = 103 км/год.

Адміністративну відповідальність за правопорушення несе відповідальна особа:

  • фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб
  • належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів

У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України до адміністративної відповідальності притягається особа, яка ввезла його на територію України.

Де можна отримати інформацію про порушення?

За посиланням, яке міститься на лицьовому боці Постанови можна перейти на сайт для ознайомлення із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення та Постановою в електронній формі. 

Сервіс перевірки подій доступний за посиланням, а також в електронному кабінеті водія.

Фото: pixabay