Суд зобов’язав Pfizer виплатить €500 тисяч компенсації італійцю, який ставав гіперсексуальним через їх препарат


Компанію Pfizer Italia зобов’язали виплатити пів мільйона євро моральної та економічної компенсації італійцю, який постраждав через побічні ефекти препарату проти хвороби Паркінсона.

Про це повідомляє інформагентство ANSA.

60-річний італієць приймав препарат Cabaser із 2001 по 2006 рік для того, щоб полегшити симптоми хвороби Паркінсона. Ці роки чоловік страждав від гіперсексуальності та схильності до азартних ігор. Pfizer вказала в інструкції про такі побічні ефекти лише у 2007 році.

«Перші симптоми з’явилися через декілька місяців після вживання ліків. Я сильно сексуально збуджувався, а потім грав, наче божевільний», — розповів італієць на суд.

Упродовж п’яти років чоловік став затятим геймером, використовував кредитні картки для гри в інтернеті. Йому довелося звільнитися, оскільки він вкрав на роботі 100 тисяч євро — зараз чоловік хоче повернути ці гроші.

Судовий процес тривав із 2015 року. У березні 2020 року суд вже зобов’язав Pfizer виплатити італійцю компенсацію, однак компанія оскаржила рішення. Апеляційний суд також став на сторону пацієнта.

Адвокати чоловіка наголошували, що вони не ставили під сумнів медичну дію препарату — вони позивалися через відсутність переліку важливих побічних ефектів в інструкції ліків.

Джерело: ansa.it, hromadske.ua

Фото: Pexels