Суд в Австралії прийняв SMS-повідомлення як офіційний заповіт


Австралійський суд в Квінсленді визнав текстове повідомлення повноцінним заповітом покійного. При цьому SMS навіть не було відправлено, а просто зберігалося в пам’яті телефону.

Про це повідомляє BBC.

55-річний чоловік адресував це повідомлення своєму братові. У тексті було сказано, що він залишає «все, що має» братові і племінникові.

Чоловік покінчив життя самогубством в жовтні 2016 року. Бездиханне тіло, поруч з яким лежав телефон, виявила дружина. Друзі покійного попросили подивитися його історію дзвінків і повідомлення. Тоді і виявили SMS, яке згодом вирішило долю судового процесу. Доказів існування іншого заповіту, залишеного померлим, так і не знайшли.

Суд ухвалив, що формулювання тексту вказує: людина хотіла, щоб це стало його заповітом. Так, покійний розповів про свій банківський рахунок, вказав пароль від кредитної картки, а також, де він сховав гроші в будинку.

Дейв Нік і Джек, ви отримаєте все, що у мене є: будинок і пенсію. Закопайте мій прах на задньому дворі будинку. Трохи грошей за телевізором і трохи в банку (…) Це моя воля, – йдеться в повідомленні

Як повідомляє ABC News, на управління активами претендувала дружина чоловіка. Вона стверджувала, що повідомлення не можна розцінити як заповіт, бо його так і не надіслали. Зазвичай, щоб заповіт мав силу в штаті Квінсленд, він повинен бути підписаний двома свідками.

Але суддя ухвалив, що формулювання тексту, який закінчувався словами «заповіт», показав, що людина хотіла, щоб це була її остання воля.

У 2006 році закон в Квінсленді змінили так, щоб менш формальні документи також могли діяти як заповіт. У 2013 році в якості останньої волі взяли DVD-диск з написом «заповіт».