Суд Тайваню вперше визнав одностатевий шлюб з іноземцем країни, де це заборонено


Вищий адміністративний суд Тайваню в четвер, 6 травня, визнав дійсним шлюб 29-річного місцевого жителя Діна Цзеєна й 31-річного Леуна Цзиньфая — громадянина Макао, де гомосексуали не можуть укладати шлюб.

Це перший в історії території випадок визнання одностатевого шлюбу з іноземцями з країни, де вони не визнані, повідомляє AFP.

Цзеєн і Цзиньфай намагалися зареєструвати шлюб на Тайвані ще у 2019 році. Але відповідно до законодавства іноземці мають право на нього тільки тоді, коли в їхній країні одностатеві шлюби також легалізовані.

Після того чоловіки стали співзасновниками групи, яка допомагала іншим тайванцям, чиї партнери походять із країн, де одностатеві шлюби заборонені — передусім Китаю, Японії, Таїланду і В’єтнаму.

AFP зазначає, що ЛГБТ+-спільнота на Тайвані активна: у першому прайді 2019 року взяли участь близько 200 тисяч людей. Його провели навіть у коронавірусний 2020 рік: на той час Тайвань майже подолав коронавірус.

За даними, які наводить Apple Daily, з часу легалізації одностатевих шлюбів на Тайвані їх уклали понад 5700 пар. Попри це, на гомосексуальні пари досі поширюються деякі обмеження, які не стосуються гетеросексуальних пар.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels