Суд призначив покарання за оприлюднення в Інтернеті статті антиукраїнського спрямування


16 квітня  2019 року Сихівським районним судом м. Львова громадянина України визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками)  та призначено покарання у виді штрафу у розмірі двохсот мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Судом було затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 29 січня 2019 року між прокурором Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1 та вказаним громадянином України, передає прес-служба суду.

Обвинувачений, діючи умисно, з метою розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, виконуючи замовлення іноземних інформаційних агенцій, що діють на території Російської Федерації, систематично, впродовж 2014-2016 років, за місцем свого проживання у м. Львові по вул. Коломийській, 4, позиціонуючи себе українським журналістом, готував тенденційні статті антиукраїнського характеру, які за своїм змістом принижують національні почуття українців, заперечують право українців на власну державність і самостійність у вирішенні внутрішніх та зовнішніх питаннях, та які у подальшому публікувалися на відповідних інтернет-ресурсах, які здійснюють свою діяльність на території Російської Федерації, та з моменту публікації таких були доступними необмеженому колу читачів в мережі Інтернет.

З повним текстом судового рішення  можна  ознайомитись  в Єдиному державному реєстрі судових рішень за  № 464/6268/18.

Фото: Pexels