Студенти створили чатбота, який допомагає зменшити плату за гуртожиток


Сьогодні цей лайфхак як ніколи актуальний не лише для майбутніх юристів, а й для всіх студентів в цілому. Як зекономити на студентському житті — далі.

Дехто зі студентів-правників вирішив вберегтися від пандемії та поїхати з гуртожитку для самоізоляції. Це похвально та є один нюанс — треба платити за гуртожиток незалежно від того живете ви там, чи ні.

Заради експерименту, команда “Life&Lies of Law Student” написала шаблон заяви, яка дає можливість зменшити орендну плату за гуртожиток.

Як його отримати?

Для цього вони створили бота, який полегшує процес юридичної тяганини. Бот може надіслати шаблон, щоб ви написати все самотужки.

Або, якщо ви не є адептом юриспруденції чи просто ліінуйтеся, напишіть заяву за допомогою бота. Відповівши лише на декілька стандартних запитань про себе, факультет та гуртожиток, ви отримаєте готову заяву для вашого університету.

Чому вам мають зменшувати орендну плату?

Очевидно, що оскільки вас не виганяли з гуртожитку, той не зобов’язані зменшувати плату. Та давайте відверто, гуртожиток — не найкраще місце для самоізоляції, де ви будете контактувати з іншими людьми, які, і собі, теж контактують з іншими людьми.

Закономірним буде ваше бажання з’їхати з гуртожитку, щоб дотримуватись повної самоізоляції. 

І що, мені зменшать плату?

Далеко не факт. Вони не зобов’язані це робити, тому ми не гарантуємо вам позитивного результату.

Проте, спробувати відстояти власні права — суто ваш вибір.

Чи є для цього юридичні підстави?

Так, норми Цивільного кодексу України на вашій стороні. 

Частиною 4 статті 762 Цивільного кодексу України встановлено, що орендар може вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, він не може користуватися майном як раніше. 

Якщо ви з’їхали з гуртожитку у зв’язку з карантином — це саме ваша ситуація.