Страхування журналістів буде закріплено на законодавчому рівні


Міністерство інформаційної політики України розпочало роботу над розробкою законодавства щодо страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ.

Повідомляє Урядовий портал.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко пропонує запровадити обов’язкове страхування в двох форматах: страхування журналістів, що працюють у зоні АТО та обов’язкове страхування на території всієї країни, адже умови праці фундаментально різняться.

Член комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький наголосив, що однією з проблем у законодавчому запровадженні обов’язкового страхування для журналістів є гарантування страхових ризиків, яке може бути або державним, або бізнесовим. Він бачить вирішення цієї проблеми у створенні закону про державні гарантії журналістам, що виконують свої професійні обов’язки у зонах підвищеної небезпеки.

Роман Головенко, заступник виконавчого директора Інституту масової інформації, вказав на те, що від самих журналістів відповідна ініціатива у вирішенні цього питання не поступала. Окрім цього проблемою є і невизначеність критеріїв, за якими має здійснюватися страхування, та економічний аспект. Тому процес страхування журналістів він запропонував розпочати з працівників загальнонаціональних каналів.

Світлана Остапа, представник «Детектор Медіа», наголосила на важливості страхування для журналіста будь-якого ЗМІ, якого надсилають у зону бойових дій.

У той же час Володимир Ільченко, доцент кафедри періодичної преси Інституту журналістики КНУ імені Т.Шевченка, також вказав на необхідність розподілу страхування на звичайне та страхування в гарячих точках і запропонував страхувати не саме життя журналіста, а його відрядження.