Стати ІТ-юристом: чи варто брати участь у програмах професійного розвитку


Розвиток ІТ-ринку створює нові можливості та розвиває ряд суміжних галузей, які підтримують функціонування сфери.

Тому збільшення кількості ІТ-компаній в Україні призвело до росту попиту на ІТ-юристів. 

Але на ринку важко знайти юристів, які б чудово розуміли специфіку ІТ-сфери, мали всі необхідні soft skills, та достатні знання юриспруденції для супроводу ІТ-компаній.

Українські виші все ще не надають комплексних міждисциплінарних знань для ІТ. Тому юристи користуються можливістю отримати необхідні знання поза межами ЗВО. 

Таким чином, ІТ-юристам, які прагнуть досягнути результатів у сфері ІТ, потрібні додаткові курси/конференції, де вони можуть здобути нові знання чи дізнатися те, без чого не обійтися в їхній професійній діяльності. 

Чого хочуть юристи?

Ми поспілкувалися з IT Ukraine Association — найбільшим об’єднанням ІТ-компаній в Україні. Під час своїх заходів, чи то семінар, чи конференція, чи курси професійного розвитку, IT Ukraine Association отримує багато цінних інсайтів від учасників.

Згідно з результатами їх опитувань, основна потреба ІТ-юристів — актуальна інформація та практичні кейси. Це наштовхує на думку, що на ринку, на жаль, недостатньо джерел, де можна отримати подібну інформацію, або людей, які готові ділитися своїм досвідом.

В асоціації також постійно запитують в учасників заходів, які теми для них є найцікавішими. Серед тем, які цікавлять ІТ-юристів найбільше: договори в ІТ, оподаткування у сфері, питання структурування ІТ-бізнесу та проблеми інтелектуальної власності. Основна причина інтересу до цих тем полягає в тому, що про них важко отримати вичерпну інформацію без практичного досвіду. 

В такій ситуації не дивно, що навчальні програми професійного розвитку є ковтком свіжого повітря для юридичної практики в ІТ. Вони дають змогу не лише освоїти теоретичний матеріал, але і зрозуміти специфіку роботи з ІТ-сферою, почати вирішувати наближені до реального життя кейси.

Що пропонують такі програми юристам? 

  • Першокласні викладачі-практики

Ефективно навчати можуть експерти, які добре розібралися в темі та ведуть успішну практику. На ринку можна зустріти достатньо юристів, теоретичні знання яких важко конвертувати у корисні для бізнесу активності. Тому ІТ-юристам варто навчатися у практиків, при чому експерти повинні вміти донести інформацію у зрозумілий спосіб. Завдяки таким викладачам учасники програм отримують корисні інсайти.

  • Вирішення реальних кейсів протягом навчання

Мозок не зберігає інформацію, яка не має цінності. Тому основою сучасного навчання є зв’язок теорії з реальним життям та кейсами. З допомогою кейсів учасники можуть засвоїти знання і матимуть змогу використовувати отримані навички відразу після закінчення програм.

Розбір кейсів в аудиторії з викладачами та їхні практичні поради дозволяють засвоїти алгоритми вирішення різних ситуацій. А детальне пропрацювання питань, які характерні виключно для ІТ-бізнесу — додаткова цінність таких програм, яка визначає якість всього курсу.

  • Постійний інтелектуальний виклик 

Для особистісного розвитку та освоєння нових знань корисно не залишатися в зоні комфорту. Тому ефективним можна вважати те навчання, яке не дає розслабитися. Інтенсивне навчання стимулює задавати собі запитання та знаходити на них відповіді самостійно, що часто є ефективнішим, ніж прослухати чергову лекцію. Тому від інтенсивів учасники можуть отримати більше користі. Це особливо актуально для юристів, які вже працюють і не мають можливості покинути роботу заради курсів.

  • Стимул для подальшого навчання 

Ефективна навчальна програма дає можливість засвоювати інформацію не тільки під час занять. Вона пояснює основні поняття і створює розуміння, що ще потрібно вивчити. Учасники отримують певний обсяг інформації, а разом з ним і розуміння, на що ще звернути увагу. 

Також важливо створювати можливість для подальшого спілкування та обміну досвідом після закінчення навчальної програми. Адже навчання включає в себе не лише засвоєння і застосування корисної інформації, але і знайомство з новими колегами, взаємну допомогу в кар’єрному просуванні та просто приємне спілкування. 

  • Професійне викладання

Більшість учасників програм професійного розвитку вже здобули певний досвід. А тому вони очікують, що під час курсу їм дадуть корисні знання без будь-якої упередженості зі сторони викладачів. Коли учасники приходять брати участь у програмі, вони очікують ставлення як до колег радше ніж як до учнів в класичному розумінні. Завдяки такому підходу позитивний ефект від навчання значно підвищується.

Як це можна зробити?

Якщо ти хочеш зробити перші кроки у сфері ІТ-права або структурувати та поглибити знання з ІТ-права і вийти на новий кар’єрний рівень, бери участь в оновленій та покращеній програмі “IT LAW”.

Вже вдруге Факультет правничих наук НаУКМА та IT Ukraine Association запрошують юристів, які хочуть перейти в ІТ, та ІТ-юристів, які відчувають потребу в нових знаннях. Практична користь курсу підтверджена відгуками студентів першого набору. 

Ось найважливіші моменти, на які звернули увагу випускники:

  • високий рівень викладачів і багаж їхніх практичних знань;
  • конкретні кейси, які розбирали під час навчання;
  • цінні поради щодо того як правильно працювати, а не тільки теоретизувати;
  • можливість зрозуміти, чим бізнес живе, та з якими питаннями стикається;
  • знання можна відразу використовувати після першого блоку навчання;
  • заряджає енергією для того, щоб навчатись далі та ніколи не припиняти.

Готовий до нового виклику та значного прориву в ІТ-право?

Ознайомлюйся з деталями та реєструйся за посиланням http://itlaw.ukma.edu.ua/