Стартувала Українська школа практичних знань з доступу до правосуддя
Вже восени на базі Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя відбудеться Міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги, а також розпочнеться реалізація програми практичного застосування кращих практик розвитку правової спроможності. Підготовка до цих заходів вже розпочалася.
Про це йшлося під час презентації Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя, що відбулася вчора, 4 червня, у правовому клубі PRAVOKATOR.Київ.
Система безоплатної правової допомоги разом з міжнародними партнерами, громадськими організаціями напрацювала багато практик у сфері доступу до правосуддя. Ми хочемо їх систематизувати, поширювати. Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя має стати майданчиком, який формуватиме державну політику у цій сфері, – зазначила заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило.
Для розповсюдження кращих практик у рамках діяльності Школи щорічно проводитиметься Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги.
Зараз система безоплатної правової допомоги впроваджує кілька десятків проектів, тренінгових програм, які підтримують наші партнери. Школа доступу до правосуддя – це новий системний інструмент, що працює від задуму до реалізації та поширення кращих ідей у сфері доступу до правосуддя. Щоб потім втілювати їх на практиці та перетворювати на державну політику, – підкреслив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Президентка та виконавча директорка Канадського бюро міжнародної освіти Лариса Бізо акцентувала увагу на демократичному підході у формуванні концепції Школи, залучення партнерів.
Про створення Української школи доступу до правосуддя я розповіла головам канадських систем безоплатної правової допомоги. Вони зацікавилися цією ідеєю, зазначили, що це дуже інноваційний підхід. Вкрай важливо, що Школа концентрується на практиках, на тому, що можна справді використовувати у своїй роботі, – наголосила Лариса Бізо.
У рамках роботи Школи впроваджуватиметься комплексна програма практичного застосування кращих практик розвитку правової спроможності громадян, громад та вразливих спільнот. Перший пілотний проект розпочнеться восени цього року.