Способи, як змусити себе перестати весь час думати про роботу
Всім відома фраза: «Життя» — це не лише одна «робота». Але юристи навряд чи зможуть з легкістю з цим погодитися, адже завжди знайдеться термінова важлива справа.
Не можна постійно думати про те, як закрити палаючі дедлайни, вигідніше презентувати новий проєкт або доробити вдома те, що не встигли в офісі. Це неодмінно призведе до перенапруження та відіб’ється на вашому фізичному та психічному здоров’ї.
Якщо ви — завзятий трудоголік, то позбутися думок про роботу не так просто, як здається на перший погляд. Ви ніколи не припиняєте перевіряти електронну пошту, аналізувати свої рішення, обмірковувати заплановані на наступний день завдання. Ви робите це поки стоїте в корках, йдете в магазин, дивитеся фільм і т.д.
Тіло може піти з офісу рівно о 6 вечора, а ось ваш мозок, на жаль, не має такої можливості. Він працює 24/7, тому вам так важливо навчитися контролювати свої думки.
Постійний стрес, втрата продуктивності, вигорання, депресія, тривожний розлад — це всього лише кілька неприємних наслідків, з якими ви можете зіткнутися.
Ми зібрали кілька способів, які допоможуть вам позбутися думок про роботу та якісно відпочивати у свій вільний час.
Перестаньте скаржитися на свою роботу
Чим частіше ви скаржитеся на свою роботу, тим вище рівень стресу, який ви переживаєте щодня.
Подумайте про те, як проходить ваш день: що ви обговорюєте з колегами, що розповідаєте своїм друзям та рідним. Швидше за все, це історії про несправедливість, божевільних клієнтів, токсичні справи та решта негативних речей, які є на вашій роботі.
Скарги не допомагають, а лише погіршують ситуацію. Вони змушують вас занурюватися в не найприємніші моменти, пов’язані з роботою, навіть тоді, коли ви знаходитеся в комфорті.
Так що вчіться стримувати своє невдоволення: залишайте його в офісі, а вдома або в компанії друзів старайтеся не згадувати про те, що вас дратує у роботі.
Закінчуйте роботу в офісі
Якщо ви працюєте до 6 години вечора — саме в цей час всі ваші справи повинні бути зроблені, а ви самі — стояти на виході з офісу, збираючи свої речі в сумку. Потрібно відмовлятися від «Я дороблю це вдома», — робота повинна залишатися на роботі, якщо ви, звичайно, не працюєте дистанційно.
Ви маєте графік роботи, так старайтеся використовувати ці години по максимуму, і по їх закінченню займатися чимось приємним і розслаблюючим.
Якщо ви періодично грішите тим, що забираєте недороблені проєкти з собою, щоб розібратися з ними вдома — не дивуйтеся швидкій появі апатії та перших ознак професійного вигорання.
Не допускай палаючих дедлайнів
Найкраще, що ви можете зробити для самого себе та свого психологічного комфорту — це перестати відкладати виконання робочих завдань на потім. Саме це призводить до виникнення палаючих дедлайнів, підвищує рівень стресу і змушує вас плювати на робочий розклад.
Якщо ви відчуваєте труднощі з плануванням свого часу, складайте графік всього, що вам потрібно встигнути, з чітко прописаними датами.
І пам’ятайте: чим швидше ви закінчите важливий та терміновий проєкт, тим менше замислюватиметесь про роботу у свій вільний час.
Правильно розставляйте пріоритети
Йдеться про пріоритети у виконанні робочих завдань. Якщо першу половину дня ви витратите за простими завданнями на зразок відповідей на електронні листи, розсилок та перевірки документів, то навряд чи ви встигнете зробити все те, що запланували на день.
Завжди починайте з найскладнішого, щоб точно не ризикувати своїм психологічним комфортом та вільним часом ввечері. Як тільки ви виконаєте всі глобальні завдання, то відчуєте полегшення, і зможете закінчити день розв’язанням проблем, які не вимагають від вас особливих розумових зусиль.
Не давайте занадто багато обіцянок
Якщо ви не впевнені, що можете виконати прохання, якщо ви розумієте, що в вас і без того багато завдань, якщо ви просто не хочете що-небудь робити — не давайте обіцянку.
Все просто: чим частіше ви погоджуєтеся на щось, тим вище рівень стресу та нижче ваша продуктивність.
Ви повинні розуміти, що ваші ресурси — час, сили, знання — не нескінченні. Вони вичерпуються за день, і ввечері, коли вам треба відпочити та набратися енергії на завтра, ви продовжуєте вантажити себе роботою.
Не прагніть завжди бути на зв’язку
У неробочий час старайтеся випадати із зони доступу: ніяких відповідей на електронні листи клієнтів, дзвінків колег та повідомлень від начальників. Ваш робочий час закінчився, і тепер ви потребуєте відпочинку.
Якщо ви комусь потрібні, у більшості випадків розв’язання проблеми може почекати до завтрашнього ранку, коли ви прийдете на роботу з новими силами.
Тим більше забудьте про свій смартфон у вихідні та під час відпустки. Радикальне, але робоче рішення — відключити повідомлення або включати режим «Не турбувати», щоб не відволікатися на роботу в моменти, коли ви намагаєтеся розслабитися.
Знайдіть заняття, яке відволікатиме вас від робочих думок
Банальна, але найдієвіша порада — знайдіть собі хобі. Та таке, щоб ви могли на якийсь час забути про існування інших справ та про насущні проблеми у вашому житті.
Ви можете займатися малюванням, вчитися грі на гітарі, збиратися з друзями вечорами в кафе з настільною грою, записатися в спортивну секцію.
Нехай це стане заняття, яке вимагає від вас розумових зусиль, але при цьому не має ніякого відношення до вашої роботи. З очевидних плюсів, крім перемикання вашої уваги — особистісний розвиток.
Плануйте свій вільний час
Коли ви їдете після роботи додому та не маєте ніяких планів — ваша голова з великою долею ймовірності буде забита думками про те, чим ви займалися весь день та будете займатися завтра.
Для того, щоб відволіктися, спробуйте планувати свій вільний час. Записуйте в щоденник все те, що ви повинні встигнути зробити за сьогодні: помити посуд, зустрітися з товаришем, сходити в магазин і т.д.
Так, ви зосередитеся на своїх особистих справах та менше думатимете про роботу.
Потурбуйтеся про свій сон
Думки, накопичені вами за день, часто можуть заважати мозку позбутися переживань та просто відпочити. А значить, вам стане важко засинати.
Забезпечте собі комфортні умови: не користуйтеся гаджетами перед сном, купіть щільні штори, приймайте після роботи розслаблюючу ванну.
Не забувайте дотримуватися режиму: лягайте в один і той же час, і стежте, щоб ваш сон тривав не менше 8 годин.
Фото: Pexels, Freepik