Скільки годин на день ви дійсно продуктивні


В епоху 40-годинного робочого тижня компанії роблять все можливе, щоб вичавити максимум зі своїх співробітників. Але чи можемо ми весь час працювати на піку своїх можливостей та й чи потрібно нам це — розповідаємо далі.

Як зазначає засновник Amazing Marvin Христина Уілвер, жодна людина не в змозі перебувати на піку продуктивності протягом усієї доби. За її словами, розуміння меж продуктивності необхідно для того, щоб кожен працівник відчував себе впевненим і щасливим.

Що це таке продуктивна робота?

Продуктивною вважається робота, яка потребує від людини максимальної зосередженості, уваги та розумової праці. До такої діяльності може відноситися що завгодно. До прикладу: складання листа, генерування ідей, розробка бізнес-плану, вивчення нових завдань та розв’язання поточних проблем. У кожному разі ви можете прикладати різну кількість зусиль, необхідних для досягнення результату.

Але не все так просто. Як зазначає Уілвер, існує велика різниця між проведеним часом в офісі часом та продуктивними годинами:

«Коли людина заявляє, що працює по 60 годин на тиждень, це насправді означає, що  рівно стільки вона просиджує за своїм робочим місцем. Однак це не означає, що всі 60 годин старанно трудиться».

Для визначення своєї продуктивності розбийте завдання на невеликі етапи та фіксуйте, скільки чистого часу у вас йде на виконання кожного з них. Потім ці показники сумуються, і виходить підсумковий результат продуктивності за добу. Отримані дані можна враховувати самостійно або за допомогою спеціальних програм (тайм-трекерів) на зразок Toggl, RescueTime або ATracker.

Як довго можна залишатися продуктивним

За даними Бюро статистики праці США, продуктивний період середньостатистичного офісного співробітника становить близько трьох годин в день. Це пов’язано з тим, що працівники мають звичку відволікатися на перегляд соцмереж, читання новин або на спілкування з колегами. Схожі показники наведені в дослідженні RescueTime за 2017 рік: аналітики сервісу відзначають, що середній рівень продуктивності не перевищує 2,5 години на добу.

Ці дані підтверджують, що жодна людина не в змозі бути максимально ефективною протягом усього дня.

Христина Уілвер сподівається, що така статистика допоможе недовірливим співробітникам позбутися претензій щодо себе:

«Не думайте, що ваші колеги здатні продуктивно працювати по 8 годин на добу. Причина вашої тривоги — ви намагаєтеся відповідати завищеним стандартам, які самі собі придумуєте ».

Вище немає куди

Уілвер зазначає, що верхня планка продуктивності може різнитися залежно від характеру роботи, професіоналізму співробітників та необхідних для досягнення результату розумових зусиль.

Наприклад, представники Amazing Marvin заявляють, що 3-4-годинний період продуктивності для них є нормою, а 6-7-годинний — великим досягненням. Аналогічної позиції дотримуються підприємці, програмісти та письменники, з чиєю думкою в ході дослідження познайомилася топменеджер.

Не є винятком і генії: відомо, що французький математик Анрі Пуанкаре трудився не більше чотирьох годин на день. За його зізнанням, час, витрачений понад цю норму, ніколи не ставав продуктивним.

Чи варто прагнути до максимуму кожен день

Зазначений вище 3-4-годинний період продуктивності не означає, що ви повинні відповідати цим показником. Кожна людина повинна визначити свою адекватну планку, яка може варіюватися в залежності від характеру завдання і фізичного стану. 

Припустимо, ви сьогодні працювали на межі можливостей в протягом 10 годин. Це означає, що завтра вас, швидше за все, вистачить лише на півдня, оскільки ви не встигнете нормально відновитися.

Як зазначає Уілвер, приклади такої поведінки зустрічаються досить часто: напевно серед ваших знайомих є люди, які можуть працювати дві-три доби безперервно, але потім до кінця тижня повністю випадають з робочого процесу. 

Щоб цього не сталося, самостійно визначіть оптимальну кількість часу, протягом якого ви можете щодня підтримувати свою продуктивність, при цьому не катуючи себе фізично чи морально.

Я продуктивний зараз

Щоб виявити особистий період продуктивності, вам необхідно протягом дня стежити за своєю поведінкою та станом: ведіть облік того, як ви відчуваєте себе вранці й ввечері, скільки часу ви можете без перерви концентруватися на виконанні завдання та яких зусиль вам це коштує.

Не турбуйтеся, якщо показники виявляться низькими, — відштовхуючись від отриманих даних, ви зможете поліпшити свою продуктивність. Також не забувайте про те, що новачкам завжди важче. Тому не картайте себе, якщо у вас що-небудь не виходить з першого разу. За словами Уілвер, витрачений на роботу час не завжди говорить про високу продуктивність — головне, якого результату ви домоглися за ці години.

Що стосується людей, що хваляться своїм 60-80-годинним робочим тижнем, то менеджер закликає скептично ставитися до подібних заяв:

«Швидше за все, така людина не відстежує свою ефективність. Для неї проведений в офісі час рівнозначний продуктивності, але ми знаємо, що це невірна оцінка. Яким би не сконцентровувався співробітник, він завжди відволікатиметься на переписку, телефонні дзвінки та спілкування з колегами. Звичайно, складання шаблонного листа теж можна назвати роботою, але ми не будемо заносити його в актив».

Крім того, зазначає Уілвер, люди іноді брешуть, щоб виглядати краще у своїх очах та очах оточуючих. Тому не варто орієнтуватися на інших — краще розберіться з особистої продуктивністю.

Джерело: amazingmarvin.com, hussle.com, inc.com, blog.rescuetime.com

Фото: