Скарлетт Йоханссон подасть позов проти Disney через показ фільму «Чорна вдова»


Американська акторка Скарлетт Йоханссон подала у суд на компанію Disney через показ на її стрімінговому сервісі Disney+ кінострічки «Чорна вдова».

Про це пише CNN.

Причиною для позову стало те, що фільм одночасно вийшов у кінотеатрах та на платформі Disney+. Акторка переконує, що це порушує її контракт.

Йоханссон погодилася, що її зарплата за фільм значною мірою базуватиметься на прокаті фільму в кінотеатрах.

«Як відомо пані Йоханссон, Disney, Marvel та всім іншим у Голлівуді, “театральний прокат” — це прокат, що призначений виключно для кінотеатрів. Disney добре усвідомлювали цю обіцянку, але, з усім тим, наказали Marvel порушити її та замість цього випустити стрічку на сервісі Disney+ того ж дня, що й у кінотеатрах», — йдеться у позовній заяві.

Побоювання акторки щодо трансляції фільму на стрімінговому сервісі виникли ще до пандемії, пише Tech Crunch.

У позові зазначається, що представники Йоханссон просили гарантій у Disney та Marvel, що сольний фільм про «Чорну вдову» показуватимуть у кінотеатрах, попри пропозиції компанії випустити його на платформі Disney+ і збільшити кількість підписників.

В електронному листі від Marvel, який отримали представники акторки, зазначалося:

«Ми повністю розуміємо, що бажання Скарлетт зніматися в цьому фільмі ґрунтується на умові, що фільм масово показуватимуть в кінотеатрах, як і інші наші картини. Ми розуміємо, що у разі зміни плану нам потрібно буде обговорити це з вами та прийти до взаєморозуміння, оскільки угода ґрунтується на серії (дуже великих) касових бонусів».

Втім, у Disney наполягають, що повністю виконали договір Йоханссон, до того ж випуск фільму на Disney+ дозволить їй отримати «додаткову компенсацію до тих 20 мільйонів доларів, які вона отримала наразі».

«Заява безпідставна. Позов особливо викликає сум і тривогу тому, що він бездушно ігнорує жахливі й тривалі глобальні наслідки пандемії COVID-19», — заявляють у компанії.

 «Чорна вдова» — перша картина четвертої фази кіновсесвіту Marvel, яка розповідає про минуле однієї із кращих шпигунок і професійних убивць світу Наташі Романової.

Для акторки Скарлетт Йоханссон, яка багато років грала Наташу Романову у кіновсесвіті Marvel, це перший сольний проєкт в цьому образі. До цього її героїня померла у попередньому фільмі Marvel, тож для Йоханссон це може стати останньою появою у цьому кіновсесвіті.

Сольний фільм про «Чорну вдову» мали випустити ще минулого року, однак прем’єру переносили через коронавірус та карантинні обмеження.

У жовтні минулого року генеральний директор Disney Боб Чапек заявив, що компанія реорганізує роботу своїх підрозділів в єдину організацію, яка займатиметься розповсюдженням контенту, продажем реклами та власною стрімінговою платформою Disney+.

Тоді ж він зазначив, що Disney+ допоможе просувати кінопроєкти, які спочатку планували показувати в кінотеатрах: мультфільм Pixar «Вперед», кінострічки «Мулан», «Чорна вдова» та інші.

Окрім того, у компанії запевняли, що ця реорганізація не є «відповіддю на пандемію», а COVID-19 лише прискорив запланований перехід.

Джерело: cnn.com, hromadske.ua

Фото: iMdb