Що спільного у юридичної компанії та армії?


Анастасія Сварич

партнерка компанії Taxus Law&Finance


Юридичну діяльність можна порівняти з військовими діями, а обслуговуючу юркомпанію — армією в боротьбі з юридичними питаннями. 

Справжній біль нашого часу — це, так звані, «фахівці потроху». Людина в одному місці працювала 3 місяці, в іншому — пів року, і в сукупності має дуже поверхове уявлення про багато речей, але не є фахівцем в жодній галузі.  

Можна говорити про багатозадачність, але «нарощувати» свою компетенцію потрібно на певний «скелет». І під «скелетом» я маю на увазі досвід і вміння, а не вищу освіту. 

Я за чіткий розподіл! Не розумію юридичні компанії, які нагадують «колективну безвідповідальність». Кожен повинен мати основну спеціалізацію (ну, або максимум 2) і бути достатньо компетентним у суміжних  галузях, але..! 

Людина не може бути фахівцем у всьому (ми не Фауст). Візьмемо, наприклад, таку важливу і продуману структуру, як Британська армія, де є чітка спеціалізація (роди військ): 

  • Піхота;
  • Бронетанкові війська; 
  • Артилерія; 
  • Інженерні війська;
  • Авіація.

Бій вважається виграним, коли твоя піхота займає територію ворога. В принципі, і юридичну діяльність можна порівняти з військовими діями, а обслуговуючу вас юридичну компанію — вашою армією в боротьбі з юридичними питаннями. Хоча наша стратегія «бою» і розстановка сил відрізняються від реальної армії, але вони не менш продумані. 

Наша «розвідка піхоти» в особі Client manager дізнається все про ворога (проблеми) і доносить відомості в штаб. Розвідка піхоти завжди на зв’язку і знає про зміну розстановки сил і позиціях ворога (проблеми). Вона контактує з усіма військами, і так, як вона контактує з ворогом, то вкрай уважна. 

Інженерні війська в особі Business department зможуть пропрацювати розв’язання проблеми (підвезти потрібні снаряди). І не дай Боже запізнитися з наданням рішення. Більше самої проблеми інженерні війська, які перебувають в тилу, бояться тільки піхоту, яка знаходиться на передовій. 

Артилерія, в особі департаменту аналітики, зможе «прикрити» колег. Проаналізувавши законодавство і тенденції ринку, артилерія зможе надати повну інформаційну підтримку іншим департаментам. Експертна думка артилерії є найбільш важливим в юридичних битвах.  

А якщо вам потрібно банківське рішення, то з цим допоможе авіація. Чому банківський департамент — це авіація? Тому що бачить все і всіх зверху. 

Армія повинна бути побудована так, щоб при втраті командирів війська могли продовжувати виконувати свою місію. Тому процеси повинні бути чітко налагоджені, а кожен рід військ займатися своєю справою. 

Після всього вищевикладеного з жахом можна уявити таку ситуацію: військовий 2 рази сидів за штурвалом винищувача, пів року відслужив в піхоті, а зараз йому довірили керувати танком — як мінімум, насторожує. 

Однак, я досить часто чую історії, коли співробітник місяць аналізував законодавство, 2 місяці писав листи з запитами на закордонних партнерів і тут йому доручили написати договір про злиття та поглинання двох великих компаній. Для нього це, звичайно ж, неоціненний досвід. Але хотіли б ви, щоб вас вів такий фахівець? Не думаю. 

Тому я за те, щоб люди розвивалися, а для того, щоб нарощувати «м’язи», потрібно мати міцний «скелет». Тільки тоді фахівця можна назвати фахівцем. Раджу вибирати тільки надійні спеціалізовані «армії», і тоді будь-які юридичні битви вам будуть ні по чому! 

__________

Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».