Шантаж нюдсами, як притягнути до відповідальності?
Про притягнення до відповідальності за погрози оприлюднення фото та відео інтимного характеру.
У час, коли переписка в месенджерах та соціальних мережах звичайна справа, набирають обертів романтичні онлайн знайомства. Люди спілкуються, будують відносини, обмінюються фото й займаються секстингом (пересилання особистих фотографій, повідомлень та відео інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв’язку).
Але чи впевнені ви у своєму співбесіднику й чи варто надсилати йому свої інтимні фотографії? Усе частіше трапляються випадки коли недобросовісний партнер, якому ви відправляли свої нюдси, займається шантажем погрожуючи оприлюднити ваші фото чи відео третім особам (розіслати знайомим, батькам, роботодавцю і т.д.). Мотиви такого шантажу можуть бути різними: помста, вимагання коштів або примушування вчинити ті чи інші дії, тож що говорить українське законодавство з приводу цього?
1.Відповідно до ст. 307 Цивільного кодексу України, фізична особа, може вимагати припинення публічного показу її фото чи відео в тій частині, яка стосується її особистого життя.
2.Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних», персональні дані — відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована (фото чи відео може ідентифікувати особу, тому це персональні дані).
3.Відповідно до ст. 11 Закону України «Про інформацію», не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.
4.Стаття 182 Кримінального кодексу України визначає, що порушення недоторканності приватного життя це незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу.
5. Стаття 189 Кримінального кодексу України визначає, що вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці є вимаганням.
6. Стаття 301 Кримінального кодексу України, інкримінує ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів.
Таким чином, законодавство України передбачає цивільну та кримінальну відповідальність за шантаж інтимними фото чи відео, якщо ви потрапили в таку ситуацію, то це є підставою звернення до поліції, а також до суду для відшкодування моральної шкоди завданої кривдником. Зробіть усе необхідне, щоб шантажист отримав покарання.
📌 Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «Блоги».