Розроблено ШІ-систему, що аналізує договори на наявність неточностей і підводних каменів
Штучний інтелект ще не здатний повністю замінити правознавців-людей, але вже може взяти на себе частину їх роботи. Ізраїльський стартап LawGeex розробив ШІ-систему експертизи договорів і контрактів на наявність неточностей і підводних каменів.
По суті, система LawGeex відповідає на одне просте запитання: «Чи підписувати мені це?», причому робить це швидко і обходиться набагато дешевше, ніж послуги юриста. Користувач може відправити договір ШІ, а той вичитає його і перевірить на відповідність наперед визначеній правовій політиці компанії.
Якщо все виглядає добре, ШІ рекомендує підписати договір. Якщо він знаходить якісь неузгодженості, які потребують виправлення, співробітники LawGeex передають документи команді юристів замовника, виділивши той пункт, який викликав питання, разом з порадами ШІ щодо його зміни.
У підсумку професійним юристам не треба більше витрачати час на розгляд контрактів, що не викликають зайвих питання, а на проблемні вони витрачають лише кілька хвилин, а не годин. Іншими словами, LawGeex діє як автоматична перевірка правопису, але замість граматики і орфографії ШІ навчений розуміти спеціальну мову правознавців — юридичний жаргон.
Він активно вичитує договори і «розуміє» юридичні терміни. Це означає, що ми можемо знайти і позначити пункт, навіть якщо він написаний абсолютно незвичним для нас чином, — говорить віце-президент LasGeex Шмуль Голдберг.
Для того, щоб все це стало можливим, фахівці стартапу 4 роки навчали рекурсивну нейронну мережу, «годуючи» її тисячями юридичних договорів з позначками досвідчених юристів.
Зараз ми дісталися до точки, коли можемо сказати, що в певних випадках, наприклад, в стандартних угодах про конфіденційність, наш ШІ діє точніше, ніж людина, як показало випробування, проведене кількома викладачами провідних університетів, — стверджує Голдберг.
Компанія залучила $ 12 млн від венчурного фонду Aleph і інших інвесторів на розвиток продукту і посилення своєї присутності в США, повідомляє TechCrunch.