ЄСПЛ: розміщення обвинуваченого в металевій клітці є таким, що принижує гідність


Розміщення обвинуваченого в металевій клітці під час кримінального провадження є нелюдським, таким, що принижує гідність, поводженням.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Валюженич проти Росії» (заява № 10597/13), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Під час судового розгляду кримінальної справи (всього відбулося 16 засідань) проти Михаїла Валюженича, останнього тримали у металевій клітці в залі суду. У клітці не було столу, що позбавляло його можливості робити записи під час слухань. Його адвокат міг підійти до нього лише з дозволу суду. Будь-які розмови між ними повинні були відбуватися за присутності охоронців.

Пізніше відбулося ще одне судове слухання. Воно проходило в режимі відеоконференції. При цьому обвинувачений перебував також у клітці, але в СІЗО.

Зрештою Валюженича було визнано винним та засуджено до позбавлення волі.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Валюженич поскаржився до ЄСПЛ на те, що його тримання в металевій клітці під час кримінального провадження проти нього порушило його права.

У Страсбурзі погодилися з доводами скаржника та констатували порушення ст. 3 Конвенції в частині розміщення Валюженича в металевій клітці під час кримінального провадження та присудили 7,5 тис. євро як компенсацію моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Валюженич проти Росії» (заява № 10597/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Фото: sudouest.fr