Розклад да Вінчі: як організувати себе, щоб взяти від життя максимум


Жахливий темп сучасного життя вимагає від вас максимальної віддачі, яка неможлива, якщо ви не вмієте контролювати свій час, структурувати тиждень, планувати дні і вибудовувати правильну послідовність справ — від важливих до менш важливим.

Геніальні люди знали, як витрачати час, щоб взяти від життя максимум.

Це вміння особливо важливо, якщо ти працюєш над декількома проектами одночасно, адже при інтенсивній роботі дуже легко загнати себе в глухий кут, а то і зовсім залишитися ні з чим. Який з цього висновок? Вам потрібно скласти розклад свого життя, щоб це саме життя було повноцінним, збалансованим і успішним. Для цього необхідно врахувати ваші власні психологічні та фізіологічні параметри, а також вашу зацікавленість в роботі, якої буде чимало, але вона не дасть вам нудьгувати.

У цьому сенсі нас завжди вражав Леонардо да Вінчі — людина, яка, як здається, могла все. Він був ученим, винахідником, інженером, художником, анатомом, скульптором, музикантом — він був усім і в усьому досяг успіху. Леонардо помер у віці 67 років на руках у свого друга, французького короля Франциска I, залишивши після себе величезну спадщину, яке до сих пір розбурхує уми сучасних винахідників, учених і людей мистецтва. Думаємо, що саме з нього слід брати приклад як з людини, яка знала, як правильно розподіляти час.

Подібно до того, як хороший день приносить блаженний сон, так і гарне життя приносить блаженну смерть.

– Леонардо да Вінчі –

Основна ідея «розкладу да Вінчі» полягає в тому, щоб прищепити собі достатню гнучкість, яка допоможе справлятися з численними справами більш творчо, цілеспрямовано і, як це не дивно, радісно.

Дуже багато людей вважають, що планування повинно починатися в перший день тижня — в понеділок. Але це невірно. Планування має починатися в неділю ввечері — це допоможе розвантажити вам «найскладніший день тижня». Якщо ви хочете досягти хорошого ефекту, то вам слід бути чесним із самим собою, а це значить — ретельно класифікувати завдання відповідно до того, наскільки вони складні і важливі для вас. Ніколи не відкладайте складні речі на кінець робочого дня або кінець тижня.

Як організувати свій день і тиждень

Отже, ваш день повинен мати наступну структуру:

1. Глибока робота

Це ваша основна робота, яка передбачає собою рутину. Якщо ви — юрист, то це, наприклад, складання процесуальних та інших документів. Робіть найважчі і нудні речі на початку робочого дня, не відволікаючись на другорядні завдання. Глибока робота, як правило, повинна займати основну частину робочих годин.

2. Робота адміністратора

Далі приходить час «адміністрування» — воно є навіть у продавців, а не тільки у підприємців, бізнесменів чи юристів. Цей час слід витрачати на перевірку електронної пошти, організацію документів, замовлення витратних матеріалів, складання графіків зустрічей. Всі ці завдання дуже важливі і можуть зайняти більше часу, ніж здається спочатку. Але якщо ви будете систематично проводити цю роботу, то вам легше працюватиметься в цілому. Менше навантажень на основні робочі години — менше приводів відволіктися.

3. Зустрічі

Коли ви працюєте в сучасній компанії, то наради стають важливим елементом вашого графіка. Так, вони важливі, але часто відволікають від роботи. Тому будь-яку ділову зустріч або нараду краще запланувати або на ранній ранок (до 10 ранку), або на пізній вечір (після 17:00). Таким чином ви не будете відволікатися від основної роботи, зекономите багато часу, і вам не доведеться випробовувати на собі емоційні потрясіння в розпал робочого дня, що досить часто відбувається на різних нарадах.

4. Фітнес

Ви повинні регулярно займатися, щоб підтримувати в тонусі не тільки тіло, а й психіку. Займайтеся бігом, ходіть в тренажерний зал 3-4 рази в тиждень. Найкраще займатися вранці — до роботи, особливо якщо ви затримуєтеся на роботі допізна. Але якщо ви виходите з офісу о 17-18 годині вечора, то можете відразу йти в тренажерний зал. З точки зору правильної організації, найкраще тренуватися по понеділках, середах, п’ятницях і один раз у вихідні дні.

5. Спілкування, лекції, зустрічі

Принаймні один або два рази на тиждень вам варто відвідувати якісь просвітницькі заходи, які не завжди мають бути пов’язані з вашою безпосередньою роботою. Розвивати себе, вивчати різні світогляди, просочуватися знаннями — все це важливо для життя і розуму. Мова йде про лекції, тренінги, зустрічі. Ви ж не хочете топтатися в розвитку на одному місці?

6. Відпочинок

Да Вінчі був знатним тусовщиком свого часу. Наприклад, коли його запросили до двору французького короля і дали йому почесне звання «королівського інженера», то він, замість того, щоб будувати щось велике, вирішив організовувати великі маскаради, бали і п’янки. Леонардо не був нудним хлопцем — відпочивати він умів. У разі складання графіка на день, ви повинні врахувати, що в ньому має бути відпочинок. Нехай це буде 2-3 години, але посвятіть їх своїм улюбленим справам: читанню, відеоіграм, спілкуванню з друзями, перегляду відео на YouTube. Ваш мозок заслужив відпочинку і розрядки, тому пам’ятайте про це.

Важливі умови

Щоб «розклад да Вінчі» працював як треба, необхідно звернути увагу на ряд важливих умов, які допоможуть вам не звернути з наміченого шляху.

Список задач є найбільш потужним інструментом підвищення продуктивності. Він відображає суть вашої праці, ваших цілей і ваших можливостей. Допомагає вичистити безлад з вашої голови. Щоранку записуйте в цей список 5 найбільш важливих завдань на день і розподіляйте їх за складністю: від найважчого завдання до найбільш простого.

Потік

Потік виникає в той момент, коли ви занурюєтеся в глибоку і безперебійну роботу. У цьому вам може допомогти ритмічна музика, яка скоординує ваші дії і сфокусує увагу. Обов’язково вимикайте зовнішні подразники, щоб ви змогли увійти в потік. Зовнішніми подразниками можуть виступати: електронна пошта, телефон, вкладки браузера. Вам потрібно приблизно 15 хвилин, щоб увійти в цей потік і працювати протягом чотирьох годин в такому стані. Тому ми пропонуємо основну роботу робити з 10 ранку до 14 годин дня, щоб у вас вистачало часу на все інше.

Ранкові будні

Чекали ідеальний розклад свого ранку? Отримуйте:

  • Прокиньтеся о 6.30.
  • Пробіжіть 3 кілометри.
  • Прийміть холодний душ.
  • Приготуйте хороший сніданок і з’їште його.
  • Почитайте 30 хвилин книгу (можна під час сніданку).
  • 20 хвилин приділіть новинам або справі, яка вас цікавить.
  • 10 хвилин присвятіть зборам, одягу і власним думкам.
  • Йдіть на роботу.

Вихідні

Працювати на вихідних — це нормально. Але тільки в тому випадку, якщо робота вам подобається, і ви отримуєте від неї задоволення і вигоду. Але це не означає, що треба згоряти на роботі. Один раз в тиждень можна сходити в бар або клуб, щоб відправити свій мозок у вільне плавання і просто відпочити.

Спати слід не більше 8 годин, інакше ви втрачаєте дорогоцінний час, та й надмірно тривалий сон шкодить мозковій активності. Суть вихідних — це відновлення психіки, мотивація себе на нові звершення. Вихідні — це ваш час, коли ви можете робити все, що хочете. Займіться чимось корисним. Можете, наприклад, навчитися в’язати морські вузли, освоїти техніку швидкого друку чи вдосконалити англійську.

Джерело: Brodude