Розгляд кримпроваджень у судах першої інстанції пришвидшиться


Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції.

Про це йдеться на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

«Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів» № 817-IX, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року».

Документ вносить зміни до ч. 2 ст. 31, 315 КПК, які встановлюють, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад десять років, здійснюється колегіально судом у складі 3 суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

«Це пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якість роботи місцевих судів України загальної юрисдикції», — зазначає представництво.

Такий крок також розвантажить українські суди від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі 3 професійних суддів. Окрім цього, такі зміни сприятимуть покращенню доступу громадян до правосуддя та виконанню завдань кримінального провадження, які закріплені як у національному законодавстві, так і в міжнародних угодах.

Фото: pixabay