Діяльність АПУ: результати опитування юристів


Роман Ларіонов

керуючий партнер GLK Partners


Одного разу, сидячи на даху старого будинку у Львові та спілкуючись у неформальній обстановці із колегами з АПУ, я відчув поклик якісно змінюватись і змінювати. Тому і вирішив податись до складу Ради Відділення АПУ у Львівській області.

Як з’ясувалось, для цього потрібно було зробити дві речі: подати заявку на участь у відборі і запропонувати «передвиборчу програму» із поясненням, для чого ти туди ідеш, і що саме плануєш там робити.

І якщо з поданням заявки жодних проблем не виникло, то до «передвиборчої програми» було дуже багато запитань. Тому, виходячи із законів маркетингу (та здорового глузду), я вирішив провести опитування своєї цільової аудиторії та дізнатись, а як саме вони сприймають АПУ, для чого туди приходять, які бачать проблеми та що хочуть покращити.

Ключовим запитанням стало: «чим у першу чергу є АПУ для юристів?». Так, виходячи із активностей АПУ у Львівській області, у моєму сприйнятті це організація, що проводить освітні заходи для юристів.

Однак, з дослідження сайту АПУ виявилось, що завдання, які Асоціація перед собою ставить, є значно амбітнішими. Їх я узагальнив як «вплив на правову політику України».

Ну і десь по середині, між цими напрямками було «неформальне спілкування» з колегами – не даремно ж ця ідея взагалі прийшла у голову, перебуваючи далеко не у судовому засіданні, чи під час підготовки юридичних документів ?

Уточнюючими запитаннями стали:

  • чи є ви членом АПУ?
  • яку кількість заходів на рік ви відвідуєте?
  • основний регіон надання правової допомоги?
  • що можна покращити у роботі АПУ?

В опитуванні прийняло участь 42 учасники, із 9 областей України (переважно колеги з Адвокату Майбутнього). Результати показали, що лише 64% є членами АПУ, тобто 36% колег ще можна залучити, та щороку отримувати членські внески ?

  • 33% – сприймає АПУ, як можливість неформального спілкування з колегами
  • 31% – як освітні заходи для юристів
  • 21% – як громадську організацію, що впливає на правову політику України (це переважно Київ)
  • 10% взагалі нічого не знає про діяльність АПУ
  • 4% набрали відповіді, із власними версіями опитуваних. Виходячи з них АПУ  – це одночасно і освітні заходи, і неформальне спілкування, і впливова громадська організація, а також, що АПУ – це сім’я ?

Більше інформації можна знайти за посиланням – http://bit.ly/2J4z9iX.

Цікавим фактом стало те, що відповіді по регіонам, загалом відрізняються. Наприклад, у Львівській області:

    • кількість членів АПУ загалом є більшою ніж по Україні (71% проти 64%)
    • діяльність АПУ у переважній більшості сприймається як освітні заходи для юристів (46% проти 31%)
    • нижчим є і рівень сприйняття того, що це впливова громадська організація (17% проти 21%) та
    • менше розглядається колегами як можливість для неформального спілкування (29% проти 33%)

Більше інформації щодо думок колег зі Львова – http://bit.ly/2YbwHxy

Натомість, колеги із Харкова в більшій мірі вважають, що АПУ здатна впливати на правову політику України (33%), а очолюють рейтинг такого бачення Кияни (40%).

З наведеного також видно, що сприйняття АПУ у різних регіонах відрізняється. Очевидно, що першим кроком, котрий необхідно зробити – здійснити єдине позиціонування себе, як громадської організації.

Крім того, враховуючи думку колег про те, що АПУ – це освітні заходи для юристів, рівень самих заходів можна вдосконалювати, у т.ч. експерементуючи з їх форматами, таймінгами, локаціями, тематиками тощо. Оскільки саме на них і приходять юристи, котрі можуть стати в подальшому членами АПУ.

Відкриттям стало набрання найбільшої кількості голосів твердження, що АПУ є можливістю для неформального спілкування. Якщо переглянути календар заходів, розміщений на сайті АПУ – саме таких заходів є найменше, а побажань щодо їх організації – найбільше.

Загалом, думаю, можна простежити еволюцію сприйняття та розвитку АПУ, як громадської організації. Від освітніх заходів для юристів, до неформального спілкування з колегами та формування громадської організації, що впливає на правову політику України.

__________

Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».