Реєстрація в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги


Володимир Гурлов

юрист компанії «Правова Допомога»


Про особливості використання системи реєстрації гуманітарної допомоги, які допоможуть уникнути проблем та затримок на кордоні.

Отримання статусу включення до Реєстру є важливою процедурою для гуманітарних організацій та фондів. Це дозволяє їм легально отримувати гуманітарну допомогу за законодавством і звітувати про її використання, що збільшує довіру до них, поліпшує їх репутацію та, в результаті, збільшує можливості отримання фінансування.

Проте на практиці часто виявляється, що для груп, які надають допомогу в Україну, процес включення до Реєстру є складним. Це стається через недостатнє розуміння вимог та процедур загалом.

Що, своєю чергою, може призвести до проблем на митниці та ускладнити процес доставлення допомоги, що може бути критичним у деяких ситуаціях.

Наша компанія з власного досвіду розуміє складнощі, з якими стикаються благодійні організації під час включення до Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги.

Ми активно допомагаємо громадським та благодійним організаціям і вже десятки благодійників звернулися до нас за допомогою, тому ми готові поділитися інформацією, яка допоможе уникнути подібних проблем.

Як користуватися Автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги?

Насправді використання Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги (АСРГД) робить процес ввезення та розподілу гуманітарної допомоги набагато простішим.

Ця інноваційна платформа забезпечує прозорість та ефективність у виконанні завдань благодійних організацій. Проте, для користування цим інструментом потрібно правильно пройти процедуру реєстрації. Це важко на початку, але надалі, з досвідом, вже не виникає жодних проблем. Отже.

Спочатку необхідно зареєструватися на платформі «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги» та отримати відповідний номер у реєстрі. Потім для доступу до електронного кабінету потрібно увійти за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Після входу в систему, треба додати нове надходження гуманітарної допомоги, заповнивши дані про донора та вантаж. Отримавши унікальний код гуманітарної допомоги, можна створити Декларацію про перелік товарів, які вважаються гуманітарною допомогою.

Далі потрібно заповнити інвентаризаційний опис та подати Звіт про наявність і розподіл гуманітарної допомоги. Важливо пам’ятати, що формування декларації можливе лише після присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги, а опис вантажу повинен відповідати товаросупровідним документам.

Ми, коли консультуємо клієнтів, завжди звертаємо увагу на те, що інформація про гуманітарну допомогу повинна відповідати її фактичному стану. Це важливо, адже допоможе забезпечити безперебійну роботу з гуманітарним забезпеченням.

Кейс з реєстрації гуманітарної допомоги з Німеччини та успішний вихід зі складних ситуацій

Нещодавній випадок з Міжнародним благодійним фондом з Німеччини служить ілюстрацією складнощів, які виникають через незнання процесу реєстрації. Це був наш нещодавній кейс.

Тут клієнт зіткнувся з рядом проблем: відмовою у ввезенні вантажу, проблемами на митниці та помилками у фінансовому обліку.

Зважаючи на всі можливі ризики, вони вирішили звернутися до нас за допомогою. 

Ми надали їм консультації та взяли на себе відповідальність за формування першого вантажу – лікарських та медичних засобів, а також отримання унікального коду.

Докладно пояснили всі деталі та «підводні камені», щоб у майбутньому клієнт міг самостійно впоратися з завданням, якщо захоче, не залучаючи нас.

Таким чином, він успішно зареєструвався в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги та розпочав свою гуманітарну діяльність, уникаючи проблем на митниці.

Отже, якщо ви маєте намір надавати гуманітарну допомогу шляхом ввезення її до України, будьте готові до реєстрації на платформі «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги».

Цей процес, безумовно, вимагає уважності та дотриманні всіх вимог. Проте разом із цим він відкриває можливість допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і стати частиною такої важливої для України справи.

Пам’ятайте, що у разі необхідності, поставши перед формальними труднощами, завжди можна звернутися за допомогою до тих, хто вже має відповідний досвід, та не зупинятися на своєму шляху благодійності!


📌 Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «Блоги».