Рафія Аршад: перша мусульманська жінка-суддя Британії


Її життя — це постійна боротьба з дискримінацією та зневагою національних меншин в юридичній спільноті. Тепер вона — перша жінка-суддя Великобританії, що носить хіджаб. Ми ж коротко розповідаємо історію її життя.

Минулого тижня Рафія Аршад у свої 40 років була призначена заступником окружного судді в Мідленді після 17-річної кар’єри в галузі права. Також вона працює як адвокатеса у палаті Сент-Марі в Ноттінгемі, що спеціалізується на сімейному праві.

“Я знаю, що справа не лише в мені. Це важливо для всіх жінок, але це особливо важливо для жінок-мусульман », — переконана Ашад, ​​додавши, що на новій посаді хоче “переконатися, що звук національної різноманітності звучить голосно і чітко”.

Як все починалося?

Новопризначена суддя закінчила юридичний факультет, а також навчалася за спеціальністю бухгалтерський облік та фінанси в університеті Оксфорд Брукс у 2001 році.

Через рік її покликали в адвокатуру, і вже у 2004 році мусульманка приєдналася до палати Сент-Марі.

Мати трьох дітей спеціалізується у ряді практик, багато з яких належать до життя британських мусульман: сімейним правом, примусовими шлюбами, питаннями жіночого обрізання і каліцтва жіночих статевих органів та будь-якими випадками, що порушують питання ісламського права.

Аршад зізнається, що ще молодою дівчинкою вона сумнівалася, чи вдасться досягти успіху жінці з національної меншини.

Визначальним у її кар’єрі став момент, коли члени сім’ї порадили не одягати хіджаб на співбесіду в адвокатську фірму, вважаючи, що хустка завадить їй отримати бажане.

Всупереч цьому Рафія не відмовилася від головного убору ні тоді, ні протягом кар’єри.

«Я думаю, що це був, мабуть, один із найважливіших перших кроків у моїй кар’єрі. Це було суцільним “так, ти можеш це зробити”, — запевняє вона.

Дискримінація, якою вона є

Жінка зізналася, що вона все ще стикається з упередженнями та дискримінацією в залі суду. При цьому іноді колеги по цеху не відразу розуміють, що вона суддя, приймаючи її за клієнта або перекладача.

“Я не маю нічого проти конкретно таких людей, але це чудово зображає, як в суспільстві навіть серед тих, хто працює в судах, все ще існує упередження, що справжні професіонали не можуть бути схожі на мене”, — сказала вона.

В умовах, коли в деяких частинах британського суспільства панує дискримінація, Аршад переконана, що якщо молоді мусульмани побачать більше людей, схожих на них у всіх професіях, то це надихне на здійснення їхніх мрій.

“У мене було безліч електронних листів від людей, чоловіків і жінок. Жінки, які виділяються і носять хіджаб, до цього моменту думали, що не можуть стати навіть  адвокатом, не кажучи вже про суддю “.

Автор: Назарій Стах

Джерело: metro.co.uk, stmarysflc.co.uk, independent.co.uk

Фото: stmarysflc.co.uk