Рада розгляне президентський законопроєкт щодо питань громадянства
Верховна Рада України на цьому тижні планує розглянути законопроєкт №2590 “Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства”, ініційований Президентом України. Таке рішення було ухвалене на засіданні погоджувальної ради цього понеділка, 18 травня.
Питання про внесення до порядку денного законопроєкту авторства Володимира Зеленського спричинило чимало дискусій. На засіданні Погоджувальної ради деякі з депутатів виступали проти подання документа на розгляд, оскільки той має чимало спірних моментів, які потрібно доопрацювати.
На противагу, голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець вказав, що “для того, щоб законопроєкт скерувати на повторне перше читання, його все одно треба винести в зал”.
З такою думкою погодився і спікер парламенту Дмитро Разумков, наголосивши на можливості подальшого доопроцювання закону після першого читання.
“Ініціатива Президента об’єднати 65 млн українців, які проживають по всьому світу, віднаходить частково своє втілення у цьому законопроєкті. Даний законопроєкт напрацьовувався зі світовим конгресом українців, діаспорськими організаціями”, – сказав перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук.
Як відомо, президент запропонував новим законопроєктом надавати громадянство України деяким особам за умови подання декларації про відмову від іноземного. Серед осіб, які матимуть таку можливість, зокрема:
- особи, які служили (служать) у ЗСУ, допомагали в гарантуванні нацбезпеки та оборони;
- особи, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта й зазнали у своїй країні переслідувань;
- особи, які претендують на державну службу, на службу в органах місцевого самоврядування, на службу в правоохоронних органах тощо.
Також президентською ініціативою запропоновано розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням, скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства, а також переглянути підстави для втрати громадянства України тощо.
Нагадаємо, що в серпні минулого року Володимир Зеленський підписав указ про спрощення набуття громадянства України для іноземців та осіб без громадянства, які брали (беруть) участь у заходах із гарантування національної безпеки і оборони України, та громадян Російської Федерації, що зазнали переслідувань через політичні переконання.
А за 2019 рік за указом Президента України українське громадянство отримала понад 1 тисяча осіб.
Фото: delo.ua