Рада підтримала закон про введення штрафів за неправильне паркування


Верховна Рада має намір надати право уповноваженим місцевою владою інспекторам із паркування накладати штрафи за неправильну парковку особистого автотранспорту, якщо відповідне порушення було зафіксовано засобами фото- і відеофіксації.

Ця пропозиція закріплена законопроектом №5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються реформування сфери паркування транспортних засобів». У першому читанні за нього проголосували 240 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, копія постанови чи повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності за зафіксовані порушення залишатиметься на лобовому склі автомобіля.

Особа може бути звільнена від відповідальності при вибутті з володіння номерного знаку або автомобіля унаслідок протиправних дій інших осіб, законного передання права керування автомобілем іншій особі або якщо фактичний порушник сам оплатить штраф.

Крім того, запропоновано збільшити штрафи за неправильну парковку. Зокрема, за несплату вартості послуг з використання майданчика для платного паркування запропоновано запровадити штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години даної послуги (наразі такий штраф становить від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

У разі сплати штрафу протягом десяти банківських днів надаватимуть 50% знижка.

Документ також пропонує, що парковка в місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою штраф у 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги.