Принца Ліхтенштейну звинувачують у умисному вбивстві найбільшого ведмедя Європи


Екоактивісти підозрюють принца Ліхтенштейну в тому, що у березні на полюванні в Румунії він застрелив найбільшого відомого ведмедя на території ЄС.

Про це йдеться у заяві організації Agent Green, а деталі повідомляє BBC.

Вбитий ведмідь

За їх словами, мисливська асоціація дозволила принцу Емануелю фон унд цу Ліхтенштейну відстрілювати ведмедицю, яка завдала шкоди деяким фермам, але він застрелив не самку, а 17-річного бурого ведмедя Артура.

Принц, який проживає в Австрії, поки не відповів на запит, і спроби BBC зв’язатися з ним не увінчалися успіхом. В його офісі агентству AFP повідомили, що їм невідома передісторія цієї «особистої справи», але там запевнили, що князівська родина дбає про природу та сталий розвиток.

Національна екологічна охорона Румунії вже почала розслідування загибелі ведмедя. Екологи відзначають, що Артур — альфа-самець, значно більшим за самиць.

Вони вважають, що користуючись нагодою, його навмисне застрелили, бо за шкалою трофеїв таку тварину оцінювали у майже 592 бали з 600 можливих.

Наразі немає ніяких підтверджень того, що князю видали дозвіл на полювання. Однак екологічна організація Agent Group надала документ, який, по всій видимості, є дозволом мисливської асоціації міста Ковасна на кілька днів полювання у березні.

Дозвіл

Анн-Катрін Фройде з австрійської екоорганізації VGT пояснює, що вполювати такий трофей, як Артур, означає побити всі мисливські рекорди:

«Це справді великий трофей — дістати таку культову тварину. Це як гарне вино».

У 2016 році у Румунії заборонили трофейне полювання, оскільки бурий ведмідь знаходиться під захистом директиви ЄС, але дозволено полювання на «проблемних» ведмедів, що завдають шкоди.

Учасники кампанії кажуть, що місцевий фермер деякий час скаржився на проблему з трьома самками і їх дитинчатами, але березневе вбивство не розвʼязало проблему.

Міністр навколишнього середовища Танцос Барна підтвердив, що видали дозвіл на позбавлення від настирливого ведмедя, але не повідомив подробиць про те, хто його отримав.

Джерело: BBC, babel.ua