Принц чи аферист: хто ж він насправді?

Як не потрапити на гачок до «амурного» шахрая: відкриті держреєстри, які стануть в пригоді. 

Молодий харизматичний чоловік знайомиться з дівчиною, професія якої, припустимо, пов’язана з готівкою (касир, бариста чи перукар). Спілкування – цікаве і захоплююче; день за днем хлопець поступово «втирається» у довіру. Часто розповідає про власний бізнес, ділові зв’язки й шалені прибутки.

Далі, ніби ненароком, позичає невеличку суму: 50, 100, 200 гривень. Мотивує тим, що немає при собі дрібних грошей. Віддає одразу на наступний день. І так повторюється декілька разів.

Але одного разу він терміново просить позичити всю готівку, яка у вас є, бо з хвилини на хвилину до нього прийде важливий клієнт, а всі кошти — на рахунках в банку. Часу на роздуми немає, і ви поспіхом віддаєте не тільки всі гроші з власного гаманця, а ще й ті, до яких маєте доступ на роботі.

Оговтатися і зрозуміти, що вас обдурили, можна не одразу. Лише через тиждень, коли знайомий так і не з’явиться, і перестане відповідати на телефонні дзвінки, ви відчуєте, що щось тут не так…

Звісно, звернетеся до поліції та з подивом дізнаєтеся, що там є ще з десяток подібних заяв  довірливих дівчат, котрі в той же спосіб були пограбовані «амурним» шахраєм. 

Щоб запобігти подібним випадкам, радимо перевіряти таких «підозрілих залицяльників» ще на початку знайомства, особливо, коли починають виникати різноманітні «фінансові» прохання.  

Перевірити будь-кого легко за допомогою відкритих державних реєстрів: 

З Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців дізнаємося, чи людина зареєстрована фізичною особою-підприємцем, або має якесь відношення до юридичних осіб (володіє часткою в підприємстві або навіть є його засновником чи директором).

Тут то і стане зрозуміло, чи ваш потенційний наречений справді бізнесмен, можливо зі списку Forbes чи він звичайнісінький Остап Бендер – «великий комбінатор» і професійний брехун.

В Реєстрі речових прав на нерухоме майно можна побачити, що ваш обранець зможе запропонувати вам, окрім своєї руки та серця. Адже в Реєстрі міститься інформація (дані з 2013 року) про все зареєстроване за особою нерухоме майно та накладені на нього арешти. 

На сайті «Судова влада України» легко знайти інформацію про те чи є (або ж був) «предмет» вашого інтересу стороною якогось судового процесу.

Може виявитися, що майбутній наречений вже тричі одружений, весь в кредитних боргах, та ще й судимий за кримінальний злочин.

Тому треба особливо пильно здійснювати пошук на сайті за повними даними особи: прізвищем, іменем, по батькові (для цього не завадить якось зазирнути в паспорт чи водійські права бойфренда). Скориставшись посиланням за номером справи, можна ознайомитися із повними текстами судових рішень. 

Єдиний реєстр боржників покаже, чи відкрито будь-яке виконавче провадження відносно цієї особи та які саме борги має людина (штраф, аліменти, банківські кредити тощо).

Може трапитися, що «шлюбного афериста» розшукують не тільки розлючені покинуті коханки, а ще й поліція, бо він перебуває у розшуку через підозру у вчиненні якогось кримінального правопорушення. Знайти таку інформацію можна на сайті МВС України.

Тож користуйтесь відкритими реєстрами, щоб не потрапляти в халепи :). 


Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».