Пропонується внести зміни в Закон «Про державну службу» щодо перерахунку пенсій


Комітет з питань соціальної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо перерахунку пенсій державним службовцям, інформує «Українське право».

Законопроектом №7406 пропонується визначити порядок перерахунку пенсій для державних службовців, зокрема зберегти за особами, яким призначено пенсію до набуття чинності Закону України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», право на перерахунок пенсії на тих підставах, які діяли на час виходу особи на пенсію, у тому числі у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим працівникам. При цьому умови та порядок перерахунку пенсій таким особам визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

Водночас Головне науково-експертне управління, підтримавши запропоновані зміни, висловило деякі застереження. На їх думку, необґрунтованою, з позиції рівності прав громадян, виглядає пропозиція щодо проведення перерахунків пенсій, призначених лише до набрання чинності Законом України № 2148-19 від 03.10.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Адже згідно з пунктами 10 та 12 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» право на призначення пенсій відповідно до цього Закону мають і  державні службовці, які на момент набрання чинності Законом України «Про державну службу» мали необхідний стаж державної служби 10 та 20 років і яким пенсії згідно із цим Законом можуть бути призначені у період після набрання чинності Законом № 2148-19. Тому реалізація пропозиції призведе до обмеження права на перерахунок пенсій державних службовців, яким пенсії будуть призначені в майбутньому. Наслідком цього стане порушення конституційних прав громадян щодо рівності їх перед законом.