Про лікарську недбалість в США та юридичні наслідки


Лікарською недбалістю заведено називати невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків. Та чи таке ж визначення за кордоном та яка практика у таких спорах?

Кожен лікар не застрахований від професійних помилок так, як і представники будь-якої іншої професії. Однак через особливості професії медика вони мають особливе значення.

Один з найкращих адвокатів, який представляє позивачів у справах про недобросовісні дії медпрацівників США лікар Брюс Г. Фагель переконаний: «Медична недбалість виникає, коли постачальник медичних послуг відхиляється від визнаного «стандарту медичної допомоги» при лікуванні пацієнта».

Між іншим в Україні статистика лікарських помилок не ведеться, на відміну від США, де статистику і факти публікують щорічно.

5 найбільш поширених лікарських помилок в США

  • Помилка при виборі місця оперативного втручання. Прооперували не той орган, провели ампутацію іншої кінцівки.
  • Помилилися з пацієнтом. Пацієнт отримав направлення на операцію замість іншої людини.
  • Хірургічні інструменти не пройшли санітарної обробки. Інструменти використовувалися в декількох операціях, або «забуті» всередині пацієнта. У більшості лікарнях країни хірургічних інструмент перераховують до і після операції, але не у всіх.
  • Пошкодження органів або тканин. В ході операції орган, розташований в безпосередній близькості від того, з яким працює лікар-хірург, може бути пошкоджений інструментом.
  • Травми нервової системи. Зачеплені нерви при операції або допущена помилка при анестезії.

Факти, факти та ще раз факти

Близько 3,7 мільярда доларів виплачено пацієнтам США, що потерпіли від лікарських помилок у 2003 році.

Від 0,8 до 1% пацієнтів стають жертвами лікарських помилок в США, тільки 2,9% звертаються зі скаргами.

Близько 3500 терапевтів звинувачено за статтею «злочинна халатність» (лікарська недбалість).

А яка ж статистика?

У 60% випадках індивідуальних лікарських помилок винна жінка.

Середній вік пацієнта, який постраждав від лікарської недбалості, становить 38 років. 20% — новонароджені та 12% — особи, старше 65 років.

19% помилок зробили акушери-гінекологи, 17% — хірурги загальної практики; 16% лікарі-терапевти.

Хірургічні помилки складають приблизно 34% від усіх скарг на лікарські помилки

5 жахливих справ про лікарську недбалість

36-річний чоловік в Аризоні перебував в комі через травму мозку.  Дивом він відновив свідомість і зміг говорити.  Через кілька тижнів у приміщенні з надання допомоги він почав блювати та помер на руках у дружини.  Вскриття виявило, що він наковтався пакетиків з кетчупом та інші пластикові предмети.  

Результат — судовий процес проти закладу, який надавав допомогу, приніс 11 мільйонів доларів.

Лікар Роберт Ріккетсон з Гавай, намагався вправити хребет пацієнта викруткою з нержавіючої сталі, та в середині операції він зрозумів, що в пацієнта відсутні два необхідних титанових стержня.  Через декілька днів пацієнт помер через ускладнення.

Результат — 5,6 мільйона доларів, призначених родині жертви.

Джесіці Сантіллан трансплантували серце та легені, але хірурги не змогли забезпечити сумісність крові донора з пацієнтом.  Вона померла через відторгнення органів. 

Результат — є конфіденційним.

Есмін Грін чекала у залі швидкої допомоги в лікарні майже 24 години, перш ніж померти.  У звітах зазначено, що і пацієнти, і медсестри ігнорували її. 

Результат — шістьох працівників було звільнено, Нью-Йорк заплатив 2 мільйони доларів сім’ї жертви

73-річного Шермана Сіземора паралізувало внаслідок лікарської помилки під час лапаротомії.  Після того, як хірурги зрозуміли свою помилку, вони почали вводили наркотики та не повідомити пацієнта про те, що сталося.  Пізніше Сіземор покінчив життя самогубством через психологічну травму. 

Результат — є конфіденційним.

Навіть на телебачені є помилки

Попри те, що доктор Грегорі Хаус — геніальний лікар, його необачна зневага до стандартів догляду та безпеки поставила під загрозу здоров’я його пацієнтів та репутацію лікарні.  Щобільше, його лікування пацієнтів під впливом самостійно призначеного вікодину порушує етику медпрацівників.

Далі топ помилок у відділі діагностичної медицини клініки Принстон-Плейнсборо.

Сезон 2, Епізод 2: Пацієнт починає відчувати знебарвлення однієї руки та інші інфекційні симптоми.  Хаус наполягає на тому, щоб руку ампутували.  Після проведення процедури Хаус розуміє, що це серцева інфекція, що називається пситтакоз.

Результат — пацієнт подає до суду.

Сезон 2, Епізод 8: Роберт Чейз не зміг задати пацієнтові належні запитання, щоб діагностувати виразкову кровотечу.  Пізніше пацієнт помер через важкі ускладнення.

6 сезон, Епізод 6: Потерпіла від опіку несподівано помирає після того, як лікар не зміг перевірити стан її горла.  Медпрацівник відволікся на хаос у приміщенні лікарні та забув оглянути заповнені сажею дихальні шляхи.

Автор: Назарій Стах

Джерело: fagellaw.com

Фото: Pexels, pinterest. com