Президент Зеленський затвердив Стратегію інформаційної безпеки України
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про Стратегію інформаційної безпеки», яка замінить Доктрину інформаційної безпеки від 2016 року.
Про це повідомили в Офісі президента.
Так, серед викликів та загроз інформаційній безпеці України у документі вказані такі: інформаційний вплив Росії на українців, інформаційне домінування РФ на тимчасово окупованих територіях, спроби маніпулювати свідомістю українців щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України тощо.
У Стратегії зазначено, що інформаційна політика Російської Федерації є загрозою не лише для України, але й для інших демократичних держав.
«Спеціальні інформаційні операції Російської Федерації спрямовуються на ключові демократичні інституції (зокрема, виборчі), а спеціальні служби держави-агресора намагаються посилити внутрішні протиріччя в Україні та інших демократичних державах», ㅡ йдеться у документі.
Дієвим механізмом відповіді на дезінформаційну активність Росії вказують санкції та «ефективний механізм моніторингу і відповідальності за їх порушення».
Нагадаємо, що у травні Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації. Він повинен проводити аналіз та моніторинг подій і явищ в інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі.
Окрім того, ЦПД виявлятиме та вивчатиме поточні й прогнозовані загрози інформаційній безпеці України та прогнозуватиме наслідки для націнтересів.
Цей орган також забезпечуватиме РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інформаційної безпеки України. Для цього ЦПД може отримувати інформацію від правоохоронців, розвідки, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування.
Джерело: president.gov.ua, Hromadske
Фото: Pexels