Президент України заявив, що розглядається питання подвійного громадянства в країні


Президент Володимир Зеленський заявив, що виступає за подвійне громадянство в Україні, а українські парламентарі розглядають це питання.

А втім, наразі його запровадження складне в реалізації, зокрема через паспортизацію серед українців з боку Росії.

Про це Зеленський заявив під час зустрічі в Стенфордському університеті під час робочого візиту до США, повідомляє телеканал «Дом».

Президент зазначив, що у мирний час питання подвійного громадянства могли б зробити пріоритетним, а парламентарі могли б швидко за нього проголосувати. Зокрема, для людей, що мають українське коріння.

«Але важливо, чи справді це на часі саме сьогодні. Бо є складнощі. Ви знаєте правду, що є паспортизація, була вона довгою, понад 20 років проводилася паспортизація російськими паспортами громадян України на території Криму.

Зараз відбуваються паралельні речі на території тимчасово окупованої частини Донбасу — приблизно 600 тисяч російських паспортів роздані на наших, українських територіях, які зараз окуповані», — сказав Зеленський.

Він додав, що через це необхідно правильно вибудувати законодавство щодо подвійного громадянства. На думку Зеленського, «воно не може стати універсальним», а для кожної країни повинен знайтися свій підхід.

 

Нагадаємо, що наразі українське законодавство декларує єдине громадянство. Механізму позбавлення паспорта України за подвійне громадянство немає, тож Україна юридично сприймає людей із декількома паспортами лише як своїх громадян — інші не визнає.

У березні Рада нацбезпеки й оборони своїм рішенням зобов’язала Кабмін за пів року розробити законопроєкт, який має унормувати подвійне громадянство українців.

Уряд має не пізніше ніж за 6 місяців внести на розгляд парламенту законопроєкти, які б передбачали низку обмежень для українців з подвійним (або більше) громадянством. Такі люди не зможуть:

  • претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • стати членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.

Джерело: kanaldom.tv, hromadske.ua

Фото: Pexels