Президент України ввів у дію рішення РНБО про подвійне громадянство


Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, ухвалене 26 лютого. Воно спрямоване на розвʼязання проблем із подвійним громадянством.

Про це повідомляється на сайті президента.

Кабінету міністрів і Службі безпеки доручається протягом двох місяців проаналізувати законодавство, а також розробити протягом шести місяців нові законопроєкти, які забороняли б особам з подвійним громадянством:

  • претендувати на посади в органах державної влади, а також на керівні посади на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.

Крім того, це законодавство має визначати механізм пошуку подвійного громадянства, а також підтвердження виходу з іноземного громадянства. Також законопроєкти мають містити норму про те, що у разі виявлення у чиновників, членів виборчкомів, осіб, допущених до держтаємниці та членів партій іноземного громадянства їхні повноваження припиняються.

Окрім цього, законопроєкти повинні містити норму, яка зобовʼязуватиме українців декларувати отримання іноземного громадянства. Для цього створюватиметься спеціальний реєстр, яким керувати Єдиний державний демографічний реєстр та Державний реєстр виборців. Також нормативні акти мають передбачати відповідальність за порушення такого законодавства.

Джерело: president.gov.ua, babel.ua

Фото: Pexels