Президент України пропонує ВРУ диджиталізувати кримінальний процес


Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, який має прирівняти правовий статус паперових та електронних документів у кримінальних провадженнях.

Про це повідомила пресслужба глави держави.

Зеленський переконує, що закон дозволить перейти від тисяч сторінок паперових томів кримінальних проваджень до використання електронних носіїв без шкоди для розслідувань. Також це має значно полегшити взаємодію суду, сторони обвинувачення та сторони захисту і підвищити ефективність їхньої роботи.

Зокрема має спроститися та прискоритись підготовка й опрацювання документів з боку слідчих і прокурорів. Адвокати ж зможуть швидше подавати заяви та клопотання й матимуть змогу ознайомитись з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді.

Водночас суд отримає можливість досліджувати документи та докази в електронній формі. Зараз це можна зробити лише у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них.

«Ухвалення цих законодавчих змін стане наступним важливим кроком для диджиталізації країни, що є одним з пріоритетів президента. Запровадження електронної системи для кримінальних проваджень втілить найкращі сучасні практики ще в одній сфері діяльності державних органів», — переконують в Офісі президента.

Джерело: president.gov.ua, hromadske.ua

Фото: Pexels