Президента просять прискорити реформу адвокатури


На сайті Президента зареєстрована петиція щодо необхідності ухвалення законопроекту №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» «для відновлення незалежності адвокатури та відбудови демократичної країни».

У зв‘язку з недосконалістю Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» українська адвокатура фактично втратила незалежність, а органи адвокатського самоврядування стали фактично маріонетками в руках керівництва Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України,— зазначає Ростислав Кравець, автор петиції.

Станом на 15.00 4 січня петицію підтримало 78 громадян із потрібних 25 тисяч. Збір підписів триватиме 90 днів. Якщо мінімальний поріг підтримки буде подолано, Петро Порошенко розгляне петицію та надасть відповідь у межах компетенції.

На думку адвоката, після внесення суттєвих змін до процесуальних кодексів, проведення судової реформи, Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вже не відповідає діючому законодавству, що несе суттєві загрози, як захисту прав та свобод в Україні, так і безпосередньо незалежності конституційного інституту адвокатури.

На жаль, запропонований Вами Законопроект №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (надалі – Законопроект) при активному спротиві керівництва НААУ до тепер не прийнятий. Суспільство та депутатів вводять в оману, не розкриваючи суті запропонованої Вами прогресивної реформи адвокатури та фактичного встановлення світових стандартів адвокатської діяльності в Україні, — дає пояснення автор петиції.

Також в петиції вказано про випадки «захоплення органів адвокатського самоврядування, що відбулось у Києві чотири роки тому та у Дніпрі в цьому році, коли за допомогою невідомих осіб при мовчазному не втручанні правоохоронців проводились конференції та навіть з’їзди без допуску адвокатів».

Нагадаємо, законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 6 вересня. Його визнано таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, а Головне науково-експертне управління рекомендує за результатами розгляду в першому читанні повернути проект Президентові на доопрацювання. Разом з тим, Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував прийняти законопроект за основу.

Зауваження щодо ряду пропозицій Президента висловили Українська Хельсінська спілка з прав людини і Харківська правозахисна група. У свою чергу з різкою критикою законопроекту виступають очільники адвокатського самоврядування.