Практика Інемурі: чому в Японії можна спати на робочому місці
В Японії засипання на робочому місці, нарадах і конференціях сприймається позитивно. Такий сон в японській мові позначається спеціальним терміном — Інемурі.
Інемурі — практика денного сну на роботі, в громадському транспорті та інших громадських місцях. Таке явище можна зустріти навіть в стінах парламенту.
Згідно з японськими традиціями, суспільство не забороняє інемурі, а, навпаки, його заохочує. Це явище є ознакою того, що людина мало спить, оскільки дуже багато працює і не має часу на нічний сон. Таке ставлення склалось ймовірно через те, що Японія серед всіх країн посідає перше місце у світі (або ж друге після Кореї) за недосипанням. Інемурі заборонений лише в тих випадках, коли це загрожує громадській безпеці.
Хоча ставлення до такого сну в багатьох інших країнах негативне і можуть навіть звільнити з роботи, але дослідження західних університетів показали, що навіть 10-20 хвилин перепочинку дозволяють підвищити ефективність роботи і краще виконувати поставлені задачі. Крім того, від такого сну можна швидко і легко прокинутись.
Разом з тим деякі службовці навіть удають, що сплять, щоб показати як вони важко працюють.
Хоча з фізіологічної точки зору інемурі є сном, але в японському суспільстві його швидше прирівнюють до занурення у мрії. Хоч цей спосіб відпочинку і пов’язаний з недосипанням японців через надзвичайну інтенсивність сучасного життя, але це явище було звичним і впродовж всієї історії, незалежно від соціального становища.
Фото: Конкурент