Посібник зі статті 6 Конвенції у кримінальному процесуальному аспекті перекладено українською мовою


Основним принципом, який регулює застосування статті 6, є справедливість. Однак те, що є справедливим судовим розглядом, не може бути предметом єдиного незмінного правила, і повинне залежати від обставин конкретної справи.

Загальні вимоги справедливості, що містяться у статті 6, застосовуються до всіх кримінальних проваджень незалежно від типу правопорушення, що розглядається. Проте, під час визначення того, чи було провадження в цілому справедливим, можливо взяти до уваги важливість інтересу суспільства в розслідуванні та покаранні за конкретний злочин. Крім того, статтю 6 не слід застосовувати у такий спосіб, щоб створити непропорційні труднощі для правоохоронців під час застосування ефективних заходів протидії тероризму або інших тяжких злочинів.

Департамент Юрисконсульта підготував посібник зі статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у кримінальному процесуальному аспекті. Вперше він був опублікований у грудні 2013 року. Останнє оновлення було завершене 30 квітня 2019 року.

Цей посібник є складовою серії довідників з практики Європейського суду з прав людини, опублікованих цим судом для інформування фахівців з права щодо постановлених ним засадових рішень. Читач знайде у ньому ключові принципи, напрацьовані у вказаному напрямі, а також відповідні прецеденти.

Переклад першої частини посібника здійснили президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов та директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова. З текстом авторського перекладу можна ознайомитися за посиланням.