Пошук персоналу в команду: джобсайти vs. боти


Чому джобсайти для пошуку юристів в команду вже не такі дієві та що приходить їм на заміну?

Знайти людину в команду — завдання доволі непросте для будь-якої компанії. Юридичний ринок — не виняток. І це, враховуючи ту шалено велику кількість юристів, які щороку випускаються з вишів.

Часто, перш ніж знайти справді гідного кандидата, приходиться перебирати сотні (а то і більше) не релевантних резюме… І витрачати на це купу часу. Навіть якщо капслоком написати вимоги до кандидата ? Розберемось, що не так із джобсайтами та що приходить їм на заміну?

Джобсайти — пережиток минулого?

Раніше (хоча, для багатьох і дотепер) джобсайти на кшталт work.ua, rabota.ua тощо, були основним джерелом для пошуку роботи та персоналу. Стандартна схема: компанія «викатує» вакансію, часто, з доволі стандартним описом, — а людина відправляє резюме.

CV в багатьох випадках теж досить однотипні і містять заїжджені фразочки та кліше. І часто вони не показують об’єктивну картину про кандидата. Тому представники компаній, де шукають персонал, змушені витрачати купу часу, аналізуючи резюме людини і проводячи співбесіди. І трапляються неопоодинокі випадки, коли на попередню співбесіду потрапляють зовсім не релевантні кандидати. Все це ускладнює процес пошуку людини.

Найкращі «не сидять» на джобсайтах

Ще один із мінусів сайтів для пошуку персоналу — найкращі кандидати, зазвичай, вже мають роботу. Тому вони просто не сидять на джобсайтах. І навіть, якщо й задумувались змінити роботу, то там їх навряд, що знайдеш. Найкращих треба хантити. І робити це особисто і не публічно.

Потайки роботу і людей не знайдеш

Черговий мінус ворксайтів — вони відсіюють кандидатів, які потайки шукають роботу. Погодьтесь, є доволі багато юристів, які працюють в компаніях, однак з якихось причин хочуть змінити роботу. Причини можуть бути різними: особисті, конфлікт в колективі чи з керівництвом, не задовольняють умови праці тощо.

Часто в таких випадках люди не хочуть звільнятися і йти «в нікуди». Тому починають потайки шукати роботу. Джобсайти не можуть забезпечити цю таємність. А отже існує ризик бути викритим і звільненим раніше.

Плюс компанії, які не хочуть «світити» вакансію, не можуть її оголосити, і змушені перебирати тонни резюме.

Боти — нова альтернатива

Нова альтернатива ворксайтам — чатботи. Вірогідно, що в найближчому майбутньому вони взагалі змінять парадигму пошуку роботи та персоналу. Все через те, що боти надають більше можливостей, як компаніям, які шукають персонал, — так і людям, які шукають роботу. Але про все по черзі.

Lойер Hunt

Нещодавно ми запустили чатбота Lойер Hunt. Технічною розробкою займалася команда Bot&Partners. Це бот, який допомагає знайти людям роботу у сфері права, а компаніям — потрібних людей.

На його прикладі покажемо, у чому унікальні переваги чатботів.

Для людей, які шукають роботу:

  1. Зручність

Спілкування з чатботом просте і займає кілька хвилин.

  1. No CV

Не потрібно спеціально готувати резюме.

  1. Анонімність

Чатбот надає можливість анонімного пошуку роботи.

  1. Фільтрування компаній

Можна гнучко налаштовувати фільтри. Наприклад, юрист зможе відписатися від всіх вакансій певної компанії та не бачити вакансії, які не відповідають його рівню.

  1. Мінімум зайвих рухів

Коли з’являється нова вакансія, бот буде пушити релевантних кандидатів. Тобто людині просто прийде сповіщення в месенджер, і не треба заходити на джобсайт і монітори вакансії.

Для компаній

  1. Швидкий доступ до авдиторії.

Бот збирає людей зі сфери права, які зацікавлені в новій роботі, в одному місці. Зараз іх понад 1500.

  1. Доступ до юристів, які не сидять на джобсайтах і не шукають активно роботу

Покриває авдиторію юристів, які таємно шукають роботу.

  1. Попередня мініспівбесіда

Є можливість через бота поставити індивідуальні запитання кандидату, які попередньо покажуть, наскільки він відповідає запиту компанії.

  1. Одна таблиця, замість 100500 резюме на пошті.

На виході представник компанії отримає зручну табличку з відповідями кандидатів.

  1. Оперативність

Про кожну нову заявку на вакансію буде приходити сповіщення в месенджер.

  1. Функція моніторингу

Можна налаштувати алгоритм, який буде аналізувати усіх кандидатів за заданими параметрами. Наприклад: компанія хоче знайти людину з LLM, адвокатським свідоцтвом та прекрасним англійським. Бот буде моніторити усіх, хто має саме такі параметри.

  1. Таємний пошук

Чатбот може підібрати необхідні профілі кандидатів без публічного пушу по всій авдиторії. Обраним людям буде надіслано запрошення на співбесіду. Якщо вони погодяться — компанія отримає гугл-таблицю з інформацією про них та контактами.

Замість висновку

Без сумнівів, джобсайти теж мають свої переваги. Та їх ера поступово відходить. Натомість їм на зміну приходить гідна альтернатива — чатботи. Адже це не про кількість, а більше про якість. А ще про функціональність, зручність, індивідуальний підхід і купу-купу всього…

______________________________________________________________________________

Микита Підгайний, CEO Bot&Partners

Ми ніколи не викорстовували джобсайти для пошуку людей в команду. Всіх, хто зараз з нами працює, ми або схантили, або знайшли через чатбота, а потім схантили 🙂
На останню вакансію юридичного інженера ми отримали відгуки від 154 людей. З 13 ми будемо знайомитися особисто.

Чатботи зручні тим, що мені не потрібно переглядати сотні резюме, бо вся інформація збирається в табличку. Резюме, як документ, для мене не працює, адже найкращі CV у тих, хто пройшов купу співбесід.

______________________________________________________________________________

Наталія Бексяк, HR менеджерка ЮФ Sayenko Kharenko 

Наша фірма прагне бути найкращою у всьому, що ми робимо – як в послугах для клієнтів, так і в наших внутрішніх процесах. Тому ми завжди шукаємо способи покращити те, що робимо, і пробуємо нові інструменти для цього. 

Один із них — чатботи. Наприклад, у нас є бот — «Юрист Юра», який підбирає людей в команду.  Вперше ми спробували з ним працювати під час Літньої школи у 2019 році. Це програма для студентів, де нам потрібна була допомога у відборі великої кількості учасників. У цьому успішно допоміг нам чатбот. 

Плюс, ми почали нещодавно випробовувати його і для підбору людей в нашу фірму. Поки ми попрацювали з чатботом  лише на декількох вакансіях, однак це вже дало свій результат. Для більшості вакансій — це корисний інструмент, який збирає та структурує первинну інформацію про кандидатів,  економлячи час рекрутера. Але найбільшу користь ми бачимо у можливості привертати увагу до вакансії відповідної цільової аудиторії та інформувати наших потенційних кандидатів про нові кар’єрні можливості. Відповідаючи на питання, який це дає результат — ми найняли HR менеджера через чатбота (це я) 🙂