Поради, які допоможуть з ким завгодно знайти спільну мову
Невміння знаходити спільну мову з людьми може сильно ускладнити ваше життя, адже все будується на спілкуванні. Від зустрічі з клієнтом до співбесіди в компанію мрії — ви повинні вміти вести бесіду так, щоб викликати у людини позитивні емоції.
Якщо ви вважаєте себе інтровертом або визнаєте, що спілкування — це не те, в чому ви сильні, то поради психологів допоможуть вам прокачати навички спілкування. Навчіться застосовувати їх у повсякденному житті — і ви зможете знаходити спільну мову з ким завгодно. І зовсім неважливо, скільки ви знайомі зі співрозмовником — рік, десять років або десять хвилин.
Знайдіть інформацію про співрозмовника у соціальних мережах або розпитайте про нього у ваших спільних знайомих
Відчуйте себе Шерлоком Холмсом: якщо вам назначена зустріч з кимось, кого ви не знаєте чи знаєте досить поверхово, пошукайте про цю людину інформацію в її соціальних мережах.
Після вивчення її сторінки ви отримаєте цілий список тем, які зацікавлять вашого співрозмовника та позбавлять вас від незручного мовчання. Якщо переглянути профілі в соцмережах не можливо, то розпитайте спільного знайомого про свого майбутнього співрозмовника. Напевно він зможе у двох словах описати, хто прийде на зустріч, чим він цікавиться та де працює. Виходячи з цієї інформації ви зможете знайти теми, цікаві вам обом.
Розкривайте свої недоліки
Якщо ви невпевнена в собі людина, яка вважає, що має купу недоліків, — що ж, ненав’язливо розкажіть про це своєму співрозмовнику.
По-перше, це насправді зближує: люди охочіше вступають в довірчі відносини з тими, хто, як і вони, неідеальний та не бояться про це заявляти.
По-друге, ви отримаєте критичний погляд на свої недоліки, які інші люди можуть вважати чеснотами. Як підсумок — налагоджений контакт з людиною та плюс один до самооцінки.
Уникайте поспішних суджень
Іншими словами, зізнайтеся, що перше враження найчастіше буває оманливим, і не вибудовуйте думку про людину після першої бесіди. Це помилка переважної більшості людей — думати, що по зовнішності, манері розмови та описаним інтересам можна скласти повну картину того, що з себе уявляє людина, що стоїть навпроти.
Ставте уточнюючі запитання
Це разюче ефективний прийом, суть якого полягає в перефразуванні того, що говорить ваш співрозмовник. Робиться це в першу чергу для того, щоб продемонструвати людині, що ви уважно його слухаєте. Також цей прийом допомагає перевірити, чи правильно ви витлумачили його думки.
Будьте в курсі останніх новин
Якщо дізнатися про інтереси людини, з якою вам належить зустрітися, не вийшло, направте свої зусилля на власний кругозір. Коли ви в курсі останніх новин культури, спорту, кіно, науки та інших сфер, підтримати розмову стає набагато легше.
Найприємніше в цьому, що необов’язково мати якісь глибокі пізнання в усіх запропонованих вище темах. Достатньо всього лише прочитати пару-трійку останніх новин, щоб зуміти підчепити співрозмовника на гачок та вибудувати з ним цікаву бесіду.
Не чекайте, що співрозмовник беззаперечно погоджуватиметься з вашими словами
Коли ми вступаємо з ким-небудь в діалог, ми чомусь автоматично чекаємо, що співрозмовник почне погоджуватися з нашою позицією, якщо ми наведемо переконливі аргументи. На жаль чи на щастя, але це не так. У житті нам часто будуть зустрічатися затяті противники того, про що ми говоримо.
Головне — не губитися та не пускатися в нескінченні спроби переконати співрозмовника. Для цього вам потрібно заздалегідь приготуватися до того, що вашу точку зору можуть не розділяти. Але це не обов’язково має призводити до конфлікту. Пам’ятайте: ви спілкуєтеся не для того, щоб перемогти в дебатах. Залиште це політикам, а самі постарайтеся отримати задоволення від захоплюючого спору, який зможе розширити ваше уявлення про предмет розмови.
Більше слухайте та менше говоріть про себе
Часто для того, щоб заповнити паузи в розмові, ми починаємо багато говорити про себе. Це неправильний підхід, адже співрозмовник може сприйняти це як прояв егоїзму.
Набагато вигідніше надавати людині більше часу для самопрезентації. А коли контакт встановлено, то вам вже не доведеться турбуватися про те, кому і коли говорити. В хорошому діалозі кожен співрозмовник встигає висловитися і послухати, що скаже інший.
Відчувайте, коли краще промовчати
Не всі люди люблять спілкування — багато хто звик проводити більшу частину часу на самоті та прекрасно себе почувають. Так що старайтеся визначати, коли людина налаштована на розмову, а коли їй краще дати спокій. Ваша уважність в цьому питанні допоможе знайти спільну мову з ким завгодно.
Не завантажуйте співрозмовника великою кількістю інформації
Деякі люді впевнені в тому, що випадковим незнайомцям можна розповісти про всі свої проблеми, адже ви більше ніколи не зустрінетеся. Частка здорового глузду в цьому є, але якщо замислитися — світ тісний, і краще перестрахуватися.
Цілком ймовірно, що випадковий попутник знайомий з кимось із вашого оточення або доля зведе вас ще раз. Тим більше ваша особиста інформація в більшості випадків стане тягарем для нього — йому буде складно прийняти та переробити всі ті відомості, якими ви люб’язно поділилися. Щоб такого не сталося, дбайте про свій вільний час — беріть з собою в транспорт книжку або навушники, щоб слухати музику або підкасти. А якщо розмова з сусідом все ж звужується — не завантажуйте його величезною кількістю інформації. Обмежтеся невимушеною бесідою про роботу або останні новини.
Будьте щирими
Це найчесніший та найпростіший спосіб завоювати довіру та інтерес співрозмовника. Просто будьте собою та говоріть те, що думаєте. Правда, постарайтеся висловлювати свої думки ввічливо та акуратно, щоб не образити й не зачепити співрозмовника.
Джерело: biz.mann-ivanov-ferber, estet-portal.com, brodude, estet-portal.com
Фото: Pexels