Поради, які допоможуть вам виконати всі обіцянки, дані у новому році


Кожен раз, сидячи за новорічним столом, ми обдумуємо плани та даємо собі обіцянку домогтися цілей. Але не завжди ці плани перевтілюються у реальність. 

Хтось хоче схуднути до літа та накачати мускулатуру, інші бажають зібрати достатньо грошей для купівлі машини. Але коли приходить призначений час, більшість не те що не наближається до виконання обіцянки, а й зовсім забуває про неї.

Ми вирішили підготувати для вас кілька порад, які допоможуть виконати всі обіцянки, дані в новому році.

Трохи більше реалізму

Більшість з нас ставить собі абсолютно нездійсненні цілі або ті, які вимагають занадто великої віддачі або навіть відвертого дива.

Потрібно розуміти, що багато чого неможливо домогтися без тривалої підготовки. І якщо ви даєте собі обіцянку, наприклад, накопичити до літа на нову машину, але при цьому майже всі гроші йдуть на іпотеку та інші важливі витрати, до червня ви отримаєте лише розчарування (якщо взагалі будеш пам’ятати про дане слово).

Просто переконайтеся, що ваша мета реально досяжна до того терміну, який ви визначили, і постійно працюйте над нею. Наприклад, записатися в зал та скинути декілька кілограмів до весни — реально.

Сформулюйте запит точніше

Приклад неправильної обіцянки: «Я точно повинен з’їздити у цьому році кудись». Вельми розмито і звучить як відмовка.

Приклад правильної обіцянки: «Я точно повинен злітати на початку червня в Прагу та прогулятися по Карлову мосту». Це ж стосується і речей.

Не потрібно розмитих обіцянок — вони швидко забуваються і рідко виконуються. Ставте конкретну мету, наприклад купити новий айфон певного кольору. Так нижча ймовірність, що це вилетить з голови, і більше шансів втілити бажання у реальність.

Будьте впевненіші у собі

Коли ми обіцяємо собі зробити щось в наступному році, то нерідко бажаємо цього понад усе на світі. Але проблема в тому, що ми просто боїмося щось робити.

Через невпевненість в собі люди усвідомлено саботують свої дії, позаяк або бояться наслідків свого рішення, або вважають, що не гідні цього. Тому в першу чергу потрібно відкинути невпевненість — неважливо, хочете ви у новому році змінити роботу чи почати подорожувати. Адекватна самооцінка та оптимістичний погляд у майбутнє — ось ваші союзники.

Не забувайте, чому ви дали собі таку обіцянку

Нерідко обіцянки не виконуються лише через те, що люди просто забувають сенс поставленого завдання.

Наприклад, ви вирішили наступного року перейти працювати в іншу юрфірму. У такому випадку, поки ви не досягнете мети, потрібно кожен раз нагадувати собі, навіщо вам це (низька зарплата, велике навантаження і так далі). Якщо ви відчуваєте лінь або перестаєте розуміти, навіщо ви взагалі прагнете до цієї мети, просто згадайте той тригер, який підштовхнув вас до цієї обіцянки. Результат — у вас з’являться сили йти вперед.

Встановіть дедлайн

Тут як з навчанням або роботою: якщо не встановити крайній термін виконання, завдання зазвичай відкладається до кращих часів.

Установка крайнього терміну виконання обіцянки не гарантує 100% досягнення мети, але мотивує і дисциплінує. Але не забувай поєднувати цю пораду з реалістичним підходом.

Повторіть попередні обіцянки

Часто ми забуваємо про обіцянки минулого року, та ставимо нові цілі, так і не домігшись попередніх. Нічого страшного, що ви не виконали ті обіцянки, адже 2020 пройшов складно.

З цими порадами ви зможете зробити завдання більш точними та структурованими, і це допоможе з вищою ймовірністю добитися успіху. Перевагою цього є і те, що ви вже обдумували шляхи втілення обіцянок в реальність, і вам не доведеться працювати над ними з нуля.

Розділіть цілі на великі та малі

Глобальні цілі викликають у нас страх або занепад сил, адже здається, що їх неможливо досягти. Але все змінюється, коли ви поділяєте їх на кілька етапів та планомірно їх виконуєте.

Уявіть, що це квест в грі, де вам потрібно досягти спочатку однієї точки, потім — другої, третьої й так далі. Особливо ефективна така стратегія при поєднанні з наступним пунктом.

Не забувайте нагороджувати себе за успіхи

Дотримуватися деяких поставлених цілей дуже важко як фізично, так і емоційно. Тому варто балувати себе всякий раз, коли ви наближаєтеся до виконання обіцянки. Це стимулюватиме та змушуватиме вас виконувати наступне завдання задля нової винагороди.

Якщо ви пообіцяли собі скинути кілька кілограмів до літа, то не потрібно весь час мучити свій організм. Скинули кілограм? Бургер як нагорода за ваші страждання не погіршить результати. Зрозуміло, балувати себе треба в міру, щоб не відкотити досягнення назад.

Не соромтеся підтримки інших людей

Часто ми, обіцяючи зробити щось в наступному році, сподіваємося тільки на свої сили та не хочемо надокучати іншим своїми проблемами. Але ж є такі цілі, над якими краще працювати удвох або навіть у великій компанії.

Таким чином ви зможете підштовхувати до мети товариша, а він мотивуватиме вас.

Прилаштовуйтеся під мінливу реальність

Припустимо, ви дали собі обіцянку з’їздити до Іспанії. Але МОЗ вніс її до країн «червоної» зони.

У такому випадку потрібно підлаштовуватися під мінливу реальність, а не йти наполегливо до мети побувати в Іспанії. В останньому випадку обіцянку можна відкладати довгий час.

А до того моменту, як в країні ситуація стабілізується, реальність зміниться ще сильніше та внесе свої корективи у ваші плани. Тому оцінюйте поточні обставини та підлаштовуйтеся під них. Нестрашно, якщо досягнута мета не повністю відповідатиме вашій обіцянці, — головне, щоб залишалася схожа суть.

Джерело: womo.ua, brodude.com, nv.ua, irinaberg.com

Фото: Pexels