Поліція з’ясувала, хто в англійському селі залишав пакети з грошима


Нещодавно ми писали, що у містечку Блекхолл Кольєр вже протягом більш ніж п’яти років у помітних місцях знаходять великі суми – по 2000 фунтів стерлінгів (62 тисячі грн). 

Нарешті вдалося з’ясувати, хто це робить, хоча “добрі самаряни”, як їх називає поліція, вирішили залишитися анонімними, передає ВВС.

Двоє благодійників розповіли поліції, що в них несподівано з’явилися гроші і вони вирішили ними поділитися. З 2014 року вони робили це в Блекхолл-Кольєр не менш як 12 разів.

Одна благодійниця сказала, що відчуває емоційний зв’язок з цим колишнім шахтарським селищем після того, як в минулому їй допоміг місцевий житель, і вона хотіла віддячити всьому селу.

За останні шість років місцеві жителі здали в поліцію всі знайдені гроші – 26 тисяч фунтів (майже 34 тисячі доларів). За британськими законами, якщо господарів знайдених грошей не виявили або ж вони відмовляються брати їх назад, то через певний проміжок часу гроші повертаються тим, хто їх знайшов.

Тому всі знайдені пачки грошей повернули людям, які їх знайшли.

Пачки денег всегда оставлялись на видуФото DURHAM POLICE

“Добрі самаряни” спеціально залишали гроші не тільки у помітних місцях, але й біля будинків, де живуть малозабезпечені люди, наприклад, пенсіонери. Вони також часто чекали неподалік, щоб переконатися, що гроші знайшли.

“Я дуже радий, що тепер ми можемо з упевненістю сказати, що мова не йде ані про злочинну діяльність, ані про людину з якимось психічним розладом, – заявив представник поліції Дарема Джон Фостер. – Я хотів би подякувати цим добрим самарянам за те, що вони зв’язалися з нами, а також чесним жителям села, які кожного разу приносили гроші в поліцію”.

Блекхолл-КольєрФото PA MEDIA

Поки невідомо, чи продовжать анонімні благодійники залишати гроші на вулицях села.

Джерело: ВВС Україна