Поліція зупинила Tesla на автопілоті за перевищення: кого карати?


Нещодавно трапився цікавий випадок — поліція зупинила електромобіль Tesla, що пересувався на автопілоті. Що робити в такій ситуації?

Деталі

Український YouTube-блогер Юрій Алексенко виклав відео, як поліція зупинила його Tesla, що пересувалася на автопілоті. Чоловік в цей час знаходився на задньому сидінні. Правоохоронці намагалися звинуватити блогера в перевищенні швидкості.

Що слідувало?

Власник авто почав доводити, що електрокаром керував автопілот. Потім вони посперечалися щодо правил дорожнього руху і дозволеної швидкості на цій ділянці. На жаль, з відео незрозуміло, чим все закінчилося.

Як бути в такій ситуації?

З огляду на те, що електрокарів стає все більше на наших дорогах — виникає логічне запитання: як бути в ситуації, якщо поліція зупиняє авто, яким керував не водій, а автопілот?

Хто буде винним? На кого складати протокол? Чи має право поліція взагалі це робити в такій ситуації? Якщо так, то на власника авто, чи на пасажира. А якщо пасажирів було кілька, то як бути тоді? Чи з’являться адвокати, які захищатимуть права автопілота і як з ними укладати договір?

Як бачимо, питань дуже багато. Це досить нетипова ситуація, однак, ймовірно, в майбутньому вона виникатиме все частіше. Тому дуже б хотілося розуміти, як діяти й що буде з правовим регулюванням цього питання.

P.S. Якщо у вас є відповіді/роздуми на цю тему і ви готові ними поділитися з нашими читачами — пишіть нам на пошту loyer.com.ua@gmail.com.

Фото:  ITS.ua