Поліція Нью-Йорка «звільнила» робопса через критику в соцмережах


Поліція Нью-Йорка розірвала контракт із компанією Boston Dynamics щодо оренди їхнього робопса.

Попри те, що Діджидог (так його назвали в поліції) справно виконував свою роботу, його довелося «звільнити» через критику в соцмережах. Жителі міста почали хвилюватися, що робота застосовуватимуть проти людей.

Про це пише The New York Times.

Так, Джон Міллер, заступник уповноваженого Департаменту поліції Нью-Йорка з питань розвідки та боротьби з тероризмом, анонсував, що поліція розриває контракт із Boston Dynamics майже на 94 тисячі доларів і повертає робопса.

Поліція отримала робопомічника минулого року, тоді в Департаменті заявляли, що ця собака «рятуватиме життя».

Так, власне, і сталося. Наприклад, 23 лютого злочинці захопили заручників та утримували їх в одній із квартир міста. Правоохоронці запустили у приміщення Діджидога, оснащеного камерами, джерелами світла та системою зв’язку. Врешті завдяки роботу операцію вдалося завершити без жертв (хоча злочинці втекли).

Робота-собаку також залучили до операції 13 квітня, хоча тоді він перебував у режимі очікування й не брав участі в діях правоохоронців.

Однак у соцмережах роботу Діджидога в поліції підтримували не всі. Багато хто, зокрема й міська влада Нью-Йорка, заявляли, що так поліція «мілітаризується», а сам робопес є символом того, наскільки агресивними можуть бути силовики.

Представник влади у Верхньому Іст-Сайді, Бен Каллос, навіть порівняв роботу робота в поліції з епізодом «Metalhead» серіалу «Чорне дзеркало».

На тлі таких обговорень представники Boston Dynamics заявили, що їхні роботи не призначені для використання як зброєю, для заподіяння шкоди, залякування людей або тварин.

Раніше керівник Boston Dynamics Майкл Перрі розповідав, що приблизно 500 роботів-собак по всьому світу наразі використовують у роботі комунальних компаній, на будівельних майданчиках або в інших комерційних умовах, що передбачають небезпечні ситуації. Лише чотири пристрої використовуються в поліції.

Джерело: nytimes.com, hromadske.ua