Показання свідків почали збирати за допомогою смартфона


Мобільний додаток, що полегшує дачу показань свідків на досудовому слідстві і в суді, став доступним на цьому тижні для користувачів в Австралії, повідомляють місцеві ЗМІ.

Безкоштовна програма для смартфонів і планшетів під назвою iWitnessed розроблена науковими експертами в галузі судової психології за підтримки адвокатів і поліції. Інтерфейс дозволяє очевидцям і потерпілим навіть в стані сильного стресу швидко і детально записати свої враження за допомогою спеціально структурованої системи опитування. До текстових або голосових нагадувань можна додавати фотографії, карти з геолокації. Інформація забезпечена захистом від змін, мітками часу і даними GPS. Вона зберігається тільки на смартфоні власника, однак у будь-який момент можна згенерувати звіт в форматі PDF і відправити його в поліцію або на e-mail.

Додаток підходить як для моментальних інцидентів (наприклад, транспортних аварій), так і для «тривалих злочинів» (образи, домагання і т. п.). Розробники розраховують, що в разі масового використання, iWitnessed створить в Австралії нові стандарти для попереднього і судового слідства, забезпечивши їх більш якісними показаннями свідків (зокрема, науково доведено, що більшість людей забувають дрібні деталі вже через добу після події).

Джерело: Legal Report