Пленум ВС оскаржує конституційність карантинних обмежень


29 травня Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду з поданням щодо оскарження конституційності карантинних обмежень, ухвалених Кабінетом Міністрів.

Про це повідомляє «Судова влада України».

На думку ВС, окремі заходи “не відповідають Конституції України”. Зокрема, введення Кабінетом Міністрів заходів щодо самоізоляції обмежує право особи на свободу пересування та мирні зібрання.

“Обмеження діяльності авіаперевізників, закриття пунктів пропуску через кордон прямо суперечать конституційним гарантіям. Цим порушується право осіб вільно залишати територію України, яке може бути обмежене лише законом, а не актами Уряду”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, відповідно до Конституції, громадяни мають рівні права і свободи. Втім, обмеження для людей старше 60-віку суперечать цим гарантіям. Акти уряду також обмежують інші конституційні права, що можливо лише в умовах надзвичайного або воєнного стану (підприємництво і доступ до медичної допомоги).

Також Пленум ВС попросив КСУ визнати провадження за цією справою невідкладним і розглянути його в строк, який не перевищує 1 календарний місяць.

Фото: pixabay